نام شما:
ایمیل مقصد:

 ۹۹، سال بازگشت اعتماد عمومی و دیپلماسی شهری/ نویسنده: حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد
سال ۱۳۹۸ با تمام فرازونشیب‌ها و حوادث سهمگین آن بر ما، شهروندان و مردم نجیب و صبور ایران گذشت. می‌دانیم چالش‌های اقتصادی، انسانی، محیط‌زیست و زندگی شهری در برابر عزم، خواست و اراده انسان‌ها، کوچک و قابل مدیریت و کنترل اس...

باراک حسین اوباما، رئیس جمهور آمریکا با صدور بیانیه ای حلول ماه مبارک رمضان را به مسلمانان تبریک گفت.

باراک حسین اوباما، رئیس جمهور آمریکا با صدور بیانیه ای حلول ماه مبارک رمضان را به مسلمانان تبریک گفت.


گروه: گفتگو و تعامل تمدن ها و ادیان
تاریخ درج: 1394/3/29
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

به گزارش امید به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ پایگاه اینترنتی کاخ سفید پیام تبریک باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا را به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان منتشر کرد که متن آن بدین شرح است: با آغاز ماه جدید قمری و ماه مبارک رمضان ، من و میشل همسرم، گرم ترین تبریکها را به همه آنهایی که در این ماه در آمریکا و سراسر جهان روزه می گیرند، عرض می کنیم. رمضان زمانی است که در آن خانواده ها برای افطار و عبادت و نماز دور هم جمع می شوند که این نشان دهنده سنتهای غنی و متنوع جوامع مسلمان و فرهنگهای اسلامی است.

ماه رمضان همچنین زمان عمیقا روحانی برای اندیشیدن و نو شدن و بازسازی با هدف افزایش قدرشناسی و شناخت هر چه بیشتر رحمت خداست. مسلمانان هر روز ماه رمضان را به عنوان روز تقویت صبر خود با روزه داری قدر می دانند و هر شب این ماه را به عنوان شب شکرگزاری ، نماز می خوانند و عبادت می کنند. ماه رمضان زمانی برای تقویت ایمان، شفقت و بخشش و گذشت و ایستادگی و صبر از طریق تحمل سختی است.

در این ماه بخشش، مسلمانان در سراسر جهان دنبال کمک به کسانی می روند که تحت تاثیر جنگ، گرسنگی، فقر و بیماری قرار گرفته اند. در آمریکا ،‌مسلمانان این کشور به همراه دیگر هموطنان خود به فعالیتهای خدمت به افراد مستمندتر و ضعیفتر می پیوندند و فعالیتهای بین ادیان و مذاهب برگزار می کنند که باعث تفاهم بیشتر بین یکدیگر می شود و به ما یاد آوری می کنند که ما به عنوان خانواده بزرگ آمریکا همگی با یکدیگر متحد باشیم.

گوناگونی و میهن پرستی گروه های مذهبی و دینی به همه ما قوت و قدرت می دهد و آزادی ما در عبادت ارزشهای مشترکی را که داریم خاطر نشان می کند. من یک بار دیگر دوست دارم مسلمانان آمریکا را به کاخ سفید برای مراسم سالیانه افطار ماه رمضان دعوت کنم و از خدمات مسلمانان آمریکا در سراسر کشور قدردانی کنم. از طرف خانواده ام به شما رمضان کریم را تبریک می گویم.

بستن http://www.modarair.com/news/گفتگو/1394-03-29-12-24-09.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 369013     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: