نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

مسعود سلطانی فر، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری: روزهای درخشان فراروی گردشگری ایران

مسعود سلطانی فر، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری: روزهای درخشان فراروی گردشگری ایران


گروه: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع.
تاریخ درج: 1394/4/30
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

شاید به جرات بتوان گفت با به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته ای، هیچ حوزه ای به اندازه حوزه گردشگری متاثر نخواهدشد به همین دلیل خبر توافق هسته ای و رفع تحریم‌ها هیچ مجموعه ای را به اندازه فعالان گردشگری خوشحال نکرده است. 

طی سال های گذشته تبلیغات منفی علیه ایران و وجود تحریم‌های بین‌المللی ضربه های سنگینی را به صنعت گردشگری وارد کرد و لذا با رفع تحریم ها و تغییر ذهنیت دنیا نسبت به ایران، آینده درخشانی در انتظار گردشگری کشور خواهد بود؛ آینده ای که همراه با توسعه زیرساخت های گردشگری، رشد مورد نظر مقام معظم رهبری و رییس جمهور و دولت در این صنعت را در آینده نزدیک رقم خواهد زد.
 تاثیرات مثبت توافق هسته‌ای بر صنعت گردشگری کشور شگفت آور است، تا جایی که از دو سال پیش با روی کار آمدن دولت یازدهم ، صرفا با طرح زمزمه های توافق ، شاهد رشد مثبت گردشگری و افزایش ورود گردشگران بوده ایم ، از این رو با توجه به خبر مسرت‌بخش پیروزی بزرگ ملت ایران در احقاق حقوق هسته‌ای خود و تفاهم هسته‌ای انجام‌شده با قدرت‌های بزرگ، می‌توان سال هایی پر تحرک در حوزه گردشگری خارجی در ایران را پیش‌بینی کرد. 
بدون تردید لغو تحریم‌ها منجر به توسعه سرمایه‌گذاری خارجی در بخش گردشگری در کشور خواهد شد و  به موازات آن زمینه برای حضور پررونق‌تر گردشگران خارجی در ایران بیش از گذشته فراهم می‌شود، بنابراین خانواده بزرگ سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری عزم خود را برای تلاش مضاعف جهت ارائه خدمات مناسب و میزبانی شایسته گردشگران خارجی جزم کرده است. 
به میمنت پیروزی ملت و دولتمان در توافق هسته ای بی شک امسال شاهد همکاری و مشارکت فعالانه مردم نیز در حیطه‌های مختلف  اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور خواهیم بود. هم چنین در سایه تدابیر دولت تدبیر و امید سال هایی توام با رونق اقتصادی و اجتماعی و همکاری‌های بین‌المللی را شاهد خواهیم بود. 
بدون شک دستاورد های رفع تحریم ها در حوزه گردشگری متنوع خواهد بود که افزایش گردشگران خارجی ، ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور برای مشارکت در پروژه های گردشگری ، توسعه اشتغال پایدار در این بخش ، کاهش وابستگی به نفت و امکان استفاده از کارت‌های اعتباری خارجی در کشور که کمک بزرگی به توسعه گردشگری می کند از جمله آنهاست. 
حضور گردشگران غربی در ایران در عین حال بهترین فرصت برای معرفی ایران به جهانیان و معرفی چهره واقعی نظام جمهوری اسلامی در عرصه جهانی  و صدور ارزشهای مقدس انقلاب اسلامی است. در پایان به سهم خود به تیم شجاع و توانمند ایران در مذاکرات هسته ای خسته نباشید می گویم و این پیروزی بزرگ را به رهبرفرزانه انقلاب اسلامی ، رییس جمهور مدبر و مردم انقلابی کشورمان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
*معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری
بستن http://www.modarair.com/news/میراث/مسعود-سلطانی.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 357124     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: