نام شما:
ایمیل مقصد:

 1399، سال بازگشت اعتماد عمومی و دیپلماسی شهری/ نویسنده: حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد
سال ۱۳۹۸ با تمام فرازونشیب‌ها و حوادث سهمگین آن بر ما، شهروندان و مردم نجیب و صبور ایران گذشت. می‌دانیم چالش‌های اقتصادی، انسانی، محیط‌زیست و زندگی شهری در برابر عزم، خواست و اراده انسان‌ها، کوچک و قابل مدیریت و کنترل اس...

آشنایی با انجمن علمی گردشگری ایران/ ارتقای دانش و گسترش پدیده صنعت گردشگری و بهبود امور آموزشی و پژوهشی

آشنایی با انجمن علمی گردشگری ایران/ ارتقای دانش و گسترش پدیده صنعت گردشگری و بهبود امور آموزشی و پژوهشی


گروه: میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع.
تاریخ درج: 1394/4/30
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

انجمن علمی گردشگری ایران به منظور ارتقای دانش و گسترش پدیده صنعت گردشگری و بهبود امور آموزشی و پژوهشی در این رشته تشکیل شده است.

توسعه علمی و پژوهشی، نهادینه کردن علوم و سازماندهی اساتید، پژوهشگران و دانشجویان کشور در راستای تقویت مؤلفه‌های اصلی صنعت گردشگری ضرورتی انکار ناپذیر است.
انجمن علمی گردشگری ایران به منظور ارتقای دانش و گسترش پدیده صنعت گردشگری و بهبود امور آموزشی و پژوهشی در این رشته تشکیل شده است. گردشگری به عنوان یک نهاد و فرآیند اجتماعی موجبات ابزار هویت و معرفت میهمان و میزبان، توسعه اقتصادی- اجتماعی و تعامل صلح‌آمیز ملت‌ها را فراهم می‌کند. محور اصلی فعالیت‌های این انجمن تلاش در جهت تقویت مبانی نظری، فلسفی، روش شناختی و هدایت امور در راستای تحقیق و ترویج علوم به منظور توسعه مؤلفه‌های شش گانه صنعت گردشگری است. مؤلفه‌های اصلی این صنعت عبارتند از:
جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی، حمل و نقل و امور مسافرتی، اقامت و هتلداری، پذیرایی رستوران، خرید، سوغات و صنایع دستی،  خدمات اختصاصی گردشگری چون (بازاریابی، تبلیغ، فناوری اطلاعات (IT)، تورگردانی، بانک، بیمه و غیره.
تشکیلات
از نظر تشکیلات، انجمن و مؤسسه‌ای غیر انتفایی است و در زمینه‌های علمی، پژوهشی، فنی، مشاوره و ارایه خدمات آموزشی فعالیت می‌کند.
اساسنامه این انجمن در جلسه 13/3/1388 به تصویب کمیسیون انجمن‌های علمی ایران رسید و طی نامه شماره 2113 مورخ 6/4/1388 به نماینده هیأت مؤسس اعلام شد. سپس در مورخ 31/3/1389 تحت شماره 25820 اداره کل ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تحت عنوان مؤسسه انجمن علمی گردشگری ایران به ثبت رسید و در روزنامه رسمی 13/4/1389 انتشار یافت.
اهداف انجمن
انجمن طبق اساسنامه اهداف خود را چنین تعریف کرده است:
1- انجام تحقیقات علمی و فرهنگی در خصوص گردشگری در سطح ملی و بین‌المللی؛
2- همکاری با نهادهای اجرایی، علمی و پژوهشی در زمینه ارزیابی و بازنگری و اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مربوط به امور آموزشی و پژوهشی مربوط به امر گردشگری؛
3- ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از محققان و استادان ممتاز؛
4- ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی و فنی؛
5- برگزاری گردهمایی‌های علمی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی؛
6- انتشار کتب و نشریات علمی.
شرایط و انواع عضویت در انجمن
- عضویت پیوسته:
مؤسسان انجمن و کلیه افرادی که حداقل دارای درجه کارشناسی ارشد در رشته گردشگری، هتلداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی، پذیرایی (غذا)، جاذبه‌ها (معماری، هنر، تاریخ و جغرافیا)،‌علوم اجتماعی، جامعه‌شناسی، برنامه‌ریزی، اقتصاد، حقوق، مدیریت، ارتباطات، مطالعات فرهنگی، مردم‌شناسی، مدیریت گردشگری و رشته‌های وابسته باشند، می‌توانند به عضویت پیوسته درآیند.
- عضویت وابسته:
اشخاصی که دارای درجه کارشناسی هستند و مدت 5 سال به نحوی در یکی از رشته‌های مربوط به گردشگری شاغل باشند.
- عضویت دانشجویی
کلیه دانشجویانی که در رشته‌های مربوط به گردشگری و مؤلفه‌های اصلی آن به تحصیل اشتغال دارند.
- عضویت افتخاری
شخصیت‌های ایرانی و خارجی که مقام علمی آنان در زمینه‌های مربوط به گردشگری حائز اهمیت خاص باشد، یا در پیشبرد اهداف انجمن کمک‌های مؤثر و ارزنده‌ای نموده باشند.
- اعضای مؤسساتی (شخصیت‌های حقوقی):
سازمان‌هایی که در زمینه علمی و پژوهشی مربوط به گردشگری فعالیت دارند می‌توانند به عضویت انجمن درآیند.
تبصره 1: افراد دارای درجه کارشناسی در یکی از رشته‌های گردشگری می‌توانند با تصویب هیأت مدیره به عضویت پیوسته انجام درآیند.
تبصره 2: اعضای مؤسساتی به مثابه عضو وابسته انجمن محسوب می‌شوند.

در همین زمینه:

بستن http://www.modarair.com/news/میراث/انجمن-علمی.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 402833     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: