نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

حسام الدین سراج در گفتگو با شبکه خبری فرهنگ و هنر؛ هر کنسرتی که لغو می شود زنگ خطر تازه ای برای موسیقی کشور است

حسام الدین سراج در گفتگو با شبکه خبری فرهنگ و هنر؛ هر کنسرتی که لغو می شود زنگ خطر تازه ای برای موسیقی کشور است


گروه: موسیقی، شعر، تئاتر و سینما
تاریخ درج: 1394/2/24
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

 

سراج در گفتگو با خبرنگار گروه موسیقی فرهنگ وهنر با اشاره به روند برگزاری کنسرت در شهرستانها گفت: برگزاری کنسرت هم در تهران و هم در شهرستانها دشواریهای بسیاری دارد از جمله گرفتن مجوز، گرفتن و مباحثی که همیشه با اداره اماکن و جلب نظر آنها وجود دارد اغلب این مسیر دشواریهایی را به همراه دارد که ناگزیر اغلب خوانندگان و گروه های مختلف در موسیقی با آن درگیرند که امیدوارم در آینده این مسئله رفع شود یا لااقل این مسیر کوتاهتر گردد چراکه به اندازه کافی موانع بر سر راه موسیقی هست و لازم است برای رشد موسیقی این موانع برداشته شود.
 
وی با انتقاد از مسئله لغو کتسرت های خوانندگان ایرانی در شهرستانهای کشور بیان کرد: این مشکل از اوایل انقلاب تا کنون همواره وجود داشته است؛ گاهی دو سه روز قبل از اجرا آن را کنسل میکردند و  گاهی به کنسرت موز نمیدادند، گاهی هم قبل از اجرا به نحوی مجوز صادر می شد که امکان تبلیغ برای آن میسر نشود،  به هرحال این مشکلات تقریبا همیشگی بوده و جامعه موسیقی ایران به آن عادت کرده است اما لغو این کنسرتها جز نزدیک شدن به بحران جدی در فضای موسیقی کشور نیست، امیدواریم در آینده مسئولین فرهنگی و هنری توجه بیشتری به این مسئله داشته باشند.
 
 این خواننده پیشکسوت موسیقی سنتی ایرانی درباره سالن های اجرای کنسرت در شهرستانها توضیح داد: به هرحال هر حرکت فرهنگی و هنری زمینه های مستعد و مناسب خود را می طلبد یعنی برای موسیقی و برای تئاتر  لازم است سالن نمایش فراهم شود و برای موسیقی و کنسرت هم سالنهایی لااقل با صدای مناسب باید وجود داشته باشد که متاسفانه تعداد این سالن ها در کشور بسیار اندک است و میبینیم که برخی کنسرتها در سالنهای نامناسب یا ورزشگاه ها اجرا می شوند لذا لازم است هر شهری یک سالن کنسرت مناسب داشته باشد.
 
سراج در خاتمه از برگزاری جدیدترین کنسرت خود در خرداد ماه در شهر تبریز خبر داد و گفت: این کنسرت قرار است 21 و 22 خرداد در شهر تبریز برگزار شود و ترکیبی از گروه دو گروه «بیدل» و «پارسا»ی تبریز است و مجموعه ای است از کارهای خود من که مردم با آنها خاطره دارند در دو دستگاه اصفهان و شور است؛ این مجموعه را برای ارکستر ایرانی تنظیم کرده ام و بهترین سالنی که در تبریز موجود است سالنی است که مربوط به پتروشیمی تبریز است که برای این کنسرت در اختیار ما قرار خواهد گرفت.
بستن http://www.modarair.com/news/موسیقی/فرهنگ-و-هنر.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 363411     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: