نام شما:
ایمیل مقصد:

 ۹۹، سال بازگشت اعتماد عمومی و دیپلماسی شهری/ نویسنده: حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد
سال ۱۳۹۸ با تمام فرازونشیب‌ها و حوادث سهمگین آن بر ما، شهروندان و مردم نجیب و صبور ایران گذشت. می‌دانیم چالش‌های اقتصادی، انسانی، محیط‌زیست و زندگی شهری در برابر عزم، خواست و اراده انسان‌ها، کوچک و قابل مدیریت و کنترل اس...

باب دیلن قدم به 74سالگی می‌گذارد/ تولد شکسپیر دهه 60 موسیقی

باب دیلن قدم به 74سالگی می‌گذارد/ تولد شکسپیر دهه 60 موسیقی


گروه: موسیقی، شعر، تئاتر و سینما
تاریخ درج: 1394/3/3
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

«رابرت آلن زیمرمان» معروف به «باب دیلن» خواننده، نقاش، آهنگساز، شاعر و ترانه‌سرای آمریکایی در 24 ماه می 1941 میلادی در مینه‌سوتای آمریکا متولد شد. او در نوجوانی زادگاه خود را ترک کرد و برای این‌که با گذشته‌اش ارتباطی نداشته‌ باشد، نام خود را تغییر داد. گفته می‌شود او نام هنری خود را از نام «دیلن توماس» شاعر ولزی گرفته‌ است. وی که در سبک موسیقی بومی آمریکا فعالیت می‌کرد، در دهه‌ 1960 میلادی به سبک راک رو آورد و اشعار عاشقانه‌ «راک اند رول» روز را با اشعار ادبی و روشنفکرانه کلاسیک درهم آمیخت. وی در پدیدار شدن سبکی در موسیقی به نام «راک بومی» در اواسط دهه‌ 60 بسیار تأثیرگذار بود و به نام شکسپیر هم‌نسلانش شهرت یافت.ترانه‌ معروف او «چون یک خانه‌به‌دوش» توسط «رولینگ استون» به‌عنوان بهترین ترانه‌ تمام زمان‌ها انتخاب شد. دیلن به‌خاطر ترانه‌های پرمفهومش بارها نامزد دریافت جایزه‌ نوبل ادبیات شده ‌است. این خواننده مطرح آمریکایی مدال آزادی ریاست‌ جمهوری کشورش را نیز در سال 2012 به گردن آویخت. دیلن در پنج دهه اخیر در موسیقی آمریکا به‌عنوان پدیده مطرح بوده‌ است. «باب دیلن» از دید بسیاری، تأثیرگذارترین چهره در تاریخ موسیقی آمریکا بوده ‌است. برخی از ترانه‌های او توسط بسیاری از خوانندگان مشهور دوباره‌خوانی شده‌ که از جمله آن‌ها می‌توان به اجرای «از فراز برج دیدبانی» توسط «جیمی هندریکس» اشاره کرد.

«مارتین اسکورسیزی» کارگردان سرشناس سینما فیلم مستند «راهی به خانه نیست» را درباره‌ی «باب دیلن» ساخته ‌است. همچنین فیلم سینمایی «من آنجا نیستم» ساخته «تاد هینز» برگرفته از زندگی این هنرمند است. به‌مناسبت فرا رسیدن تولد 74سالگی باب دیلن، عکس‌هایی از دوره‌های مختلف زندگی این موسیقی‌دان منتشر شده است.

بستن http://www.modarair.com/news/موسیقی/شکسپیر.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 370641     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: