نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

آهنگساز سرشناس آلمانی درگذشت + عکس

آهنگساز سرشناس آلمانی درگذشت + عکس


گروه: موسیقی، شعر، تئاتر و سینما
تاریخ درج: 1391/8/7
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

آفتاب: هنتسه (هنزه) روز شنبه در درسدن در آلمان درگذشت.

او در دوران کاری خود 10 سمفونی نوشت و بیش از همه برای ساخت موسیقی تئاتر، اپرا و باله همین طور تعهد نسبت به هنر سیاسی شهرت داشت.

هانس ورنر هنتسه اول ژوئیه 1926 در گوترزلوه در آلمان به دنیا آمد. پدرش معلم مدرسه بود. هنتسه از همان ابتدا با تفکرات سوسیالیستی آموزش دید.

او پس از به قدرت رسیدن حزب نازی در آلمان در 1933، زندگی دوگانه‌ای را در پیش گرفت. هنتسه در همان حال که با جدیت دوره آموزش رسمی در مدارس را پشت سر می‌گذاشت، در مهمانی‌های خانوادگی موسیقی مجلسی کار می‌کرد.

پدر هنتسه در دوران جنگ جهانی دوم در جبهه شرق کشته شد و خود او در 1944 به خدمت سربازی رفت. تجربیات هنتسه از دوران اسارت در یک اردوگاه زندانیان جنگی بریتانیایی باعث نفرت او از فاشیسم شد، حسی که تا پایان عمر در او ماند.

به گزارش خبرآنلاین، موسیقی هنتسه سبک‌های متنوع دارد و از استراوینسکی، موسیقی ایتالیایی، موسیقی عربی و جاز همچنین مکاتب سنتی آهنگسازی آلمان تاثیر گرفته‌ است.


او آهنگ‌هایی هم برای بزرگداشت هوشی مینه و چه گوارا ساخت.

بستن http://www.modarair.com/news/موسیقی/آهنگساز-سرشناس.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 363886     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: