نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

اینک در نوروز باستانی، یک بار دیگر، با هم میثاق می‌بندیم که به یمن قدوم این عید تحول‌آفرین که «احسن الحال» دعای قلبی همه‌ ما در کنار سفره‌ها‌ی هفت‌سین است، حقیقت، صداقت، صلح‌جویی و احترام به خردجمعی راجایگزین ناراستی،دروغ،جنگ‌طلبی و خودمحوری می‌سازیم

اینک در نوروز باستانی، یک بار دیگر، با هم میثاق می‌بندیم که به یمن قدوم این عید تحول‌آفرین که «احسن الحال» دعای قلبی همه‌ ما در کنار سفره‌ها‌ی هفت‌سین است، حقیقت، صداقت، صلح‌جویی و احترام به خردجمعی راجایگزین ناراستی،دروغ،جنگ‌طلبی و خودمحوری می‌سازیم


گروه: نگاه اعضاء و اهل مدارا
تاریخ درج: 1394/12/29
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

متن کامل پیام آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نوروز، آغاز هم اعتدالی اجزای زمین و آب و هواست که نه سرمایش جان‌فرسا و نه گرمایش طاقت سوز است و جالب است که در الهام از همین سرمشق، اعتدال در بسیاری از برهه‌های زندگی اجتماعی و تاریخی ایرانیان، تبلور اراده و خواست مردم آگاه می‌شود.

حضور چشمگیر، موثر، هدفمند و همراهی معنادار زنان و جوانان این سرزمین با قاطبه‌ مردم در آخرین ماه سالی که گذشت و حضور حماسی آنان در روز تاریخی هفتم اسفند، برای انتخاب نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، مکمّل راهی است که از خرداد 92 شروع کرده بودند که نشانه و سندی متقن، بر عمق و پیشینه‌ روح حقیقت‌جوی ایرانیان است.

مردمی که «استقلال و آزادی» را شعار محوری «جمهوری اسلامی»‌ برگزیده‌اند و با همان صلابتی که دوران دفاع مقدس را در تاریخ این سرزمین جاودانه کرده‌اند و از فردای پس از هشت سال جنگ تحمیلی، بازسازی، سازندگی و آبادانی خرابه‌های جنگ و عقب‌ماندگی‌های تاریخی را با اشاره و عنایت امام(ره) برنامه توسعه همه‌جانبه کشور قرار داده‌اند، پس از یک وقفه کوتاه، صلح، دوستی و آشتی‌طلبی خویش را نیز، با انتخاب مسئولان و نمایندگان به رخ جهانیان کشیده‌اند و همگان را به تحسین واداشته‌اند که منطق و استدلال، اساس تفکرات آنان در تصمیم‌سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌هاست.

و اینک در نوروز باستانی، یک بار دیگر، با هم میثاق می‌بندیم که به یمن قدوم این عید تحول‌آفرین که «احسن الحال» دعای قلبی همه‌ ما در کنار سفره‌ها‌ی هفت‌سین است، حقیقت، صداقت، صلح‌جویی و احترام به خرد جمعی را جایگزین ناراستی، دروغ، جنگ‌طلبی و خودمحوری می‌سازیم.

با تبریک نوروز به همه ایرانیان در اقصی نقاط کشور و همه‌ کسانی که در گستره‌ وسیع جغرافیای فرهنگی ایران، بهار را نقطه‌ آغاز سال می‌دانند، دعا می‌کنیم که در سال جدید، مسلمانان و ایرانیان در هر کجا که هستند، از ظلم و جنایت زیاده‌خواهان و کسانی که باعث بدنامی دین عزیز اسلام و مکتب تشیّع شده‌اند، نجات یابند و دنیا با استفاده از فرهنگ اصیل اسلام و آموزه‌های اخلاقی انسان، آرامش را به مردمانش هدیه نماید.

اکبر هاشمی رفسنجانی. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام

بستن http://www.modarair.com/news/مقالات/خرد-جمعی.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 356877     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: