نام شما:
ایمیل مقصد:

 نایب رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس: انتقاد ایرادی ندارد ولی رای مردم را نادیده نگیریم / توافق برجام محصول مشترک راهبرد نظام مبتنی بر نرمش قهرمانانه و تیم دیپلماسی دولت
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب رئیس شورا صبح امروز و در سخنان آغازین بیست و چهارمین جلسه علنی شورا به تشریح مناسبت های هفته جاری پرداخت و با اشاره به 25 اردیبهشت ماه، سالروز ابوالقاسم فر...

دیروز روز جهانی مدارا بود ... چقدر دنیای ما به آن نیاز دارد ...دنیای که هر روز صدها نفر در گوشه گوشه اش به دلیل نبود مدارا کشته می شوند ، آواره می شوند ... در اعلامیه ی جهانی مدارا چنین آمده است:

دیروز روز جهانی مدارا بود ... چقدر دنیای ما به آن نیاز دارد ...دنیای که هر روز صدها نفر در گوشه گوشه اش به دلیل نبود مدارا کشته می شوند ، آواره می شوند ... در اعلامیه ی جهانی مدارا چنین آمده است:


گروه: رویکرد مدارا، مروت و تدبیر
تاریخ درج: 1394/8/29
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 2

دیروز روز جهانی مدارا بود ...
چقدر دنیای ما به آن نیاز دارد ...دنیای که هر روز صدها نفر در گوشه گوشه اش به دلیل نبود مدارا کشته می شوند ، آواره می شوند ... در اعلامیه ی جهانی مدارا چنین آمده است:

در ماده یکم ،اصول مزبور ضمن تعریف مدارا قید شده است:
مدارا با کوتاه آمدن، تمکین یا چشم‌پوشی هم‌طراز نیست... مدارا به معنای ،پذیرش این واقعیت است که همه انسانها، با تمامی اختلافات ظاهری، موقعیتی، زبانی، رفتاری و ارزشی، حق آن را دارند که در #صلح زندگی کنند و همانطور که هستند، باشند. به علاوه تحمیل دیدگاه‌های شخصی به دیگران مجاز نیست.

در ماده دوم تآکید شده مدارا در سطح عملکرد دولتی مستلزم ،عدالت و،بی‌طرفی در دستگاه " قانون‌گذاری، در کاربرد قوانین، در دادگستری و نظام اداری" است.
همچنین لازمه این امر برخوردار شدن بدون تبعیض تک تک افراد از امکانات اقتصادی و اجتماعی است.

در ماده سوم با توجه به ویژگی های دوران جدید (جهانی‌شدن اقتصاد، روز افزونی تحرک،،ارتباطات،،همزیستی و وابستگی متقابل، مهاجرت‌های گسترده و رانده شدن کل ساکنین مناطق، شهرنشینی و ،دگرگونی الگوهای اجتماعی) تآکید شده مدارا از هر زمان دیگری مهم‌تر است. چرا که هر بخش از جهان نمودی از گوناگونی است و نامدارائی و نفاق بگونه‌ای فزاینده هر منطقه‌ای را تهدید می‌کند و این امر به یک کشور محدود نمی‌شود، بلکه یک خطر جهانی است.

در ماده چهارم قید شده یکی از عاجل‌ترین اهداف آموزشی " تربیت برای مدارا " است و ضرورت دارد جهت تعلیم مدارا متدهای آموزش عقلانی و با برنامه تنظیم گردند که به روشنگری درباره ریشه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و مذهبی نامدارائی پرداخته – و از این طریق علل عمیق‌تر ،خشونت و محروم‌سازی را روشن کنند.

در ماده پنجم کشورهای عضو،یونسکو تعهد می‌کنند مدارا و،عدم_خشونت را از طریق برنامه‌ها و سازمانها در سطوح آموزشی، علمی، فرهنگی و ارتباطات را ترویج نمایند و
در ماده ششم با هدف بیدار کردن افکار عمومی در باره مسئله مدارا، روشن کردن خطرات ،نامدارائی و تاکید بر تلاش عملی خود، ۱۶ نوامبر را روز جهانی ،مدارا اعلام می‌کنند.

بستن http://www.modarair.com/news/مقالات-مدیر-سایت/مدارا.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 328791     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: