نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

دیروز روز جهانی مدارا بود ... چقدر دنیای ما به آن نیاز دارد ...دنیای که هر روز صدها نفر در گوشه گوشه اش به دلیل نبود مدارا کشته می شوند ، آواره می شوند ... در اعلامیه ی جهانی مدارا چنین آمده است:

دیروز روز جهانی مدارا بود ... چقدر دنیای ما به آن نیاز دارد ...دنیای که هر روز صدها نفر در گوشه گوشه اش به دلیل نبود مدارا کشته می شوند ، آواره می شوند ... در اعلامیه ی جهانی مدارا چنین آمده است:


گروه: رویکرد مدارا، مروت و تدبیر
تاریخ درج: 1394/8/29
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 2

دیروز روز جهانی مدارا بود ...
چقدر دنیای ما به آن نیاز دارد ...دنیای که هر روز صدها نفر در گوشه گوشه اش به دلیل نبود مدارا کشته می شوند ، آواره می شوند ... در اعلامیه ی جهانی مدارا چنین آمده است:

در ماده یکم ،اصول مزبور ضمن تعریف مدارا قید شده است:
مدارا با کوتاه آمدن، تمکین یا چشم‌پوشی هم‌طراز نیست... مدارا به معنای ،پذیرش این واقعیت است که همه انسانها، با تمامی اختلافات ظاهری، موقعیتی، زبانی، رفتاری و ارزشی، حق آن را دارند که در #صلح زندگی کنند و همانطور که هستند، باشند. به علاوه تحمیل دیدگاه‌های شخصی به دیگران مجاز نیست.

در ماده دوم تآکید شده مدارا در سطح عملکرد دولتی مستلزم ،عدالت و،بی‌طرفی در دستگاه " قانون‌گذاری، در کاربرد قوانین، در دادگستری و نظام اداری" است.
همچنین لازمه این امر برخوردار شدن بدون تبعیض تک تک افراد از امکانات اقتصادی و اجتماعی است.

در ماده سوم با توجه به ویژگی های دوران جدید (جهانی‌شدن اقتصاد، روز افزونی تحرک،،ارتباطات،،همزیستی و وابستگی متقابل، مهاجرت‌های گسترده و رانده شدن کل ساکنین مناطق، شهرنشینی و ،دگرگونی الگوهای اجتماعی) تآکید شده مدارا از هر زمان دیگری مهم‌تر است. چرا که هر بخش از جهان نمودی از گوناگونی است و نامدارائی و نفاق بگونه‌ای فزاینده هر منطقه‌ای را تهدید می‌کند و این امر به یک کشور محدود نمی‌شود، بلکه یک خطر جهانی است.

در ماده چهارم قید شده یکی از عاجل‌ترین اهداف آموزشی " تربیت برای مدارا " است و ضرورت دارد جهت تعلیم مدارا متدهای آموزش عقلانی و با برنامه تنظیم گردند که به روشنگری درباره ریشه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و مذهبی نامدارائی پرداخته – و از این طریق علل عمیق‌تر ،خشونت و محروم‌سازی را روشن کنند.

در ماده پنجم کشورهای عضو،یونسکو تعهد می‌کنند مدارا و،عدم_خشونت را از طریق برنامه‌ها و سازمانها در سطوح آموزشی، علمی، فرهنگی و ارتباطات را ترویج نمایند و
در ماده ششم با هدف بیدار کردن افکار عمومی در باره مسئله مدارا، روشن کردن خطرات ،نامدارائی و تاکید بر تلاش عملی خود، ۱۶ نوامبر را روز جهانی ،مدارا اعلام می‌کنند.

بستن http://www.modarair.com/news/مقالات-مدیر-سایت/مدارا.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 332028     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: