نام شما:
ایمیل مقصد:

 1399، سال بازگشت اعتماد عمومی و دیپلماسی شهری/ نویسنده: حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد
سال ۱۳۹۸ با تمام فرازونشیب‌ها و حوادث سهمگین آن بر ما، شهروندان و مردم نجیب و صبور ایران گذشت. می‌دانیم چالش‌های اقتصادی، انسانی، محیط‌زیست و زندگی شهری در برابر عزم، خواست و اراده انسان‌ها، کوچک و قابل مدیریت و کنترل اس...

چرا روزنامه‌ها مخاطب خود را از دست داده‌اند/ یکی از دلایل قهر مخاطب، این است که رسانه ها پاسخگوی نیاز مخاطبان نیستند.

چرا روزنامه‌ها مخاطب خود را از دست داده‌اند/ یکی از دلایل قهر مخاطب، این است که رسانه ها پاسخگوی نیاز مخاطبان نیستند.


گروه: مسائل اجتماعی و فرهنگی
تاریخ درج: 1394/8/19
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

يك استاد روزنامه نگاری در رابطه با عمر رسانه های مکتوب و مجازی گفت: بنده باور ندارم که رسانه های مکتوب از بین می رود، کمابنکه در امریکا و دیگر کشورهای جهان تیراژهای ده میلیونی وجود دارد.

به نوشته سايت انتخاب، فریدون صدیقی، افزود: ما باید پدیده ها را آسیب شناسی کنیم و ببینیم چرا مخاطب از مطبوعات قهر کرده است، در واقع همان اتفاقی که برای فوتال و سینمای ایران افتاده، برای مطبوعات در حال رخ داده است. صدیقی اضافه کرد: یکی از دلایل قهر مخاطب، این است که رسانه ها پاسخگوی نیاز مخاطبان نیستند. در واقع رسانه ها باید مطالبات مخاطبان خود را طرح و به نیازهای آن ها پاسخ دهند. استاد روزنامه نگاری در رابطه با رسانه های مجازی گفت: بخشی از مخاطبان بسیار رسانه های مجازی را افرادی تشکیل می دهند که دنبال تفنن و سرگرمی هستند. برای مثال هر موفع اتفاقی ویژه یا فردی خاص سوژه می شود، این ها در رسانه ها حضور پیدا می کنند.

وی افزود: البته رسانه ها باید این گونه اخبار را منتشر و دنبال کنند، چراکه اگر به ان نپردازند و مخاطب برای پیگیری آن به سراغ رسانه های خارج از کشور از جمله بی بی سی می رود. صدیقی در ادامه با اشاره تیراژهای پایین رسانه های مکتوب گفت: رسانه ای که مخاطب نداشته باشد دیگر وجود ندارد. هم اکنون رسانه های مکتوب مخاطبان خود را از دست داده اند و با حداقل بیننده زندگی می کنند.

وی افزود: اکنون تعداد کمی از رسانه های مکتوب بیننده محدودی دارند و باقی آنها خوانده نمی شوند. این استاد روزنامه نگاری تاکید کرد: رسانه باید مخاطب داشته باشد، اگر نداشته باشد دیگر وجود ندراد و اگر وجود نداشته باشد دیگر در میان افکار عمومی و شکل گیری آن نقشی ندارد. صدیقی خاطرنشان کرد: واقعیت امر این است که مخاطبان رسانه ها در ایران، اعم از دیداری و شنیداری همه حداقلی هستند. وی افزود: بینندگان تلویزیون ما یا مخاطبان برنامه نود هستند یا خندوانه. البته هر دو برنامه تحسین برانگیزند اما تنها نیزهای مربوط به سرگرمی مردم را رفع می کنند. به نظرم این شرایط باعث تاسف است.


بستن http://www.modarair.com/news/مسائل-اجتماعی/رسانه-های-مکتوب-و-مجازی.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 412371     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: