نام شما:
ایمیل مقصد:

 1399، سال بازگشت اعتماد عمومی و دیپلماسی شهری/ نویسنده: حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد
سال ۱۳۹۸ با تمام فرازونشیب‌ها و حوادث سهمگین آن بر ما، شهروندان و مردم نجیب و صبور ایران گذشت. می‌دانیم چالش‌های اقتصادی، انسانی، محیط‌زیست و زندگی شهری در برابر عزم، خواست و اراده انسان‌ها، کوچک و قابل مدیریت و کنترل اس...

 ۱۰کشور دارای بیشترین امید به زندگی

۱۰کشور دارای بیشترین امید به زندگی


گروه: مسائل اجتماعی و فرهنگی
تاریخ درج: 1391/9/11
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

آفتاب: محققان یک نقشه رنگی از تفاوت شگفت انگیز در امید به زندگی و طول عمر در ۲۲۲ کشور جهان تهیه کرده اند.


این نقشه نشان می دهد چگونه مردم کشورهای توسعه یافته با سیستم های بهداشت و درمان دولتی مانند ژاپن، کانادا و ایتالیا و فرانسه طول عمر بیشتری داشته و به طور میانگین بیش از ۸۰ سال عمر می کنند.

بر اساس این نقشه کشور کوچک موناکو که ساکنان ثروتمند و خدمات بهداشت و درمان کاملا رایگان و دولتی دارد با ۸۹.۶۸ سال بیشترین طول عمر و امید به زندگی را در بین ۲۲۲ کشور مورد بررسی دارد. این میزان طول عمر پنج سال بیش از هر کشور دیگری در جهان است.

در این گزارش آمده است کمترین طول عمر در کشور آفریقای چاد است که مردم در آن فقط ۴۸.۶۹ سال عمر می کنند.

بر اساس این نقشه جمهوری اسلامی ایران با رتبه ۱۴۷ یکی از کشورهای دارای امید به زندگی بالا است. در ایران طول عمر به طور متوسط ۷۰.۳۵ سال است که این امر برای مردان ۶۸.۸۴ سال و برای زنان ۷۱.۹۳ سال تخمین زده می شود.

به گزارش مهر،در این گزارش آمریکا با ۷۸.۴۹ سال رتبه ۵۱ را دارد همچنین امید به زندگی در کانادا ۸۱.۴۸ ، استرالیا ۸۱.۹۰، نیوزیلند ۸۰.۷۱، ژاپن ۸۳.۹۱، انگلیس ۸۰.۱۷ است.

طول عمر و امید به زندگی در کشورهای آمریکای جنوبی به طور کلی ۱۰ سال از کشورهای آمریکای شمالی کمتر است.

در این بین مردم کشورهای جنوب صحرای آفریقا کوتاه ترین طول عمر را دارند و هیچ کشوری در این منطقه وسیع، میانگین عمر بالای ۶۰ سال ندارد.

تنها چند کشور آسیایی از جمله افغانستان (۴۹.۷۲) و دو کشور دریای کاراییب طول عمر کوتاهی مانند کشورهای آفریقایی دارند.

بدترین کشورها برای زندگی و داشتن طول عمر زیاد، افغانستان (۴۹.۷۲) ، سوآیزلند (۴۹.۴۲) ، آفریقای جنوبی(۴۹.۴۱) ،گینه بیسائو(۴۹.۱۱) و چاد (۴۸.۶۹) هستند که مردم این کشورها پیش از آن به میانسالی برسند جان خود را از دست می دهند.

این نقشه که توسط io۹.comتهیه شده است، متوسط امید به زندگی را برای زنان و مردان نشان می دهد. این نقشه نشان می دهد طول عمر زنان به طور متوسط بیش از مردان است. امید به زندگی برای زنان در موناکو ۹۳.۷۷ سال است این در حالی است که طول عمر مردان در این کشور ۸۵.۷۴ سال تخمین زده می شود.

در چاد امید به زندگی برای مردان فقط ۴۷.۶۱ سال و برای زنان ۴۹.۸۲ سال است.

در آمریکا طول عمر مردان به طور متوسط ۷۶.۰۵ سال و برای زنان ۸۱.۰۵ سال است.

بر اساس این گزارش امید به زندگی در آمریکا به طور مداوم طی پنجاه سال گذشته افزایش یافته و از ۶۹.۸ سال در سال ۱۹۶۰ به ۷۸.۴۹ در سال جاری رسیده است.

گفتنی است در سال ۱۹۶۰ افغانستان در انتهای این جدول قرار داشت و امید به زندگی در این کشور فقط ۳۱.۳ سال بود.

۱۰ کشور نخست این فهرست به ترتیب موناکو، ماکائو، ژاپن، سنگاپور، سان مارینو، آندورا، گورنسی، هنگ کنگ، استرالیا و ایتالیا هستند

بستن http://www.modarair.com/news/مسائل-اجتماعی/امید-به-زندگی.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 414448     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: