نام شما:
ایمیل مقصد:

مدیرکل سیاسی استانداری در گفت‌و‌گو با ایسنا: یقینا دولت یازدهم دولتی پاسخگو است و انتقادها را می‌شنود ولی بر اساس فرمایشات رهبری هرگونه تخریب دولت خلاف بوده و موجب سوءاستفاده مخالفین نظام قرار خواهد گرفت.

مدیرکل سیاسی استانداری در گفت‌و‌گو با ایسنا: یقینا دولت یازدهم دولتی پاسخگو است و انتقادها را می‌شنود ولی بر اساس فرمایشات رهبری هرگونه تخریب دولت خلاف بوده و موجب سوءاستفاده مخالفین نظام قرار خواهد گرفت.


گروه: اخبار ووقایع استان خراسان رضوی
تاریخ درج: 1395/11/10
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 2

مدیرکل سیاسی و امور انتخابات استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه با فعالیت‌های گروه‌های خودسر در استان برخورد می‌کنیم، گفت: امیدواریم در انتخابات آینده اماکن عمومی از جمله مساجد در اختیار همه جریان‌های سیاسی قرار گیرد.

سیدمسعود محولاتی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسنا-منطقه خراسان، با اشاره به دو انتخابات سال 96 اظهار کرد: انتخابات پیش رو از حساسیت خاصی برخوردار است، همه باید کمک کنند تا این انتخابات به بهترین نحو ممکن برگزار شود و هر چقدر حضور مردم بیشتر باشد یقینا این موضوع در اقتدار کشور موثر خواهد بود.
 
تعدادی صندوق کاملا الکترونیکی به ما تحویل داده شده است

دبیر ستاد انتخابات استان خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که آیا در مشهد انتخابات الکترونیک برگزار می‌شود، عنوان کرد: تعدادی صندوق که کاملا الکترونیکی هستند، به ما تحویل داده شده و مشخص نیست برای کدام انتخابات در نطرگرفته شده است، منتظریم ببینیم تصمیمات مقامات نظارتی و وزارت کشور در این راستا چه خواهد بود.
 
محولاتی در پاسخ به این سوال که چقدر در استان خراسان رضوی برای فعالیت‌ گروه‌های سیاسی با سلایق مختلف تعادل وجود دارد، گفت: در زمان تبلیغات قانون اجازه داده تا تمام کاندیداها خود را در چارچوب‌های قانونی بر مردم عرضه کنند، تمام مسئولین هم موظف هستند در چارچوب قانون نهایت همکاری را با کاندیداها و حامیان آنان داشته باشند، اگر شما در این راستا اتفاق خاصی را شاهد هستید این اتفاق سلیقه‌ای است وگرنه هر گونه اماکن عمومی از جمله مساجد می‌تواند برای سخنرانی در اختیار هر جریان سیاسی و یا داوطلبانی که در چارچوب قانون قصد تبلیغات داشته باشند قرار گیرد.
 
مدیرکل سیاسی و امور انتخابات استانداری خراسان رضوی ادامه داد:  هرگونه استفاده از ابزارهای دولتی ممنوع است، اما از اماکن عمومی هر جریان سیاسی می‌تواند استفاده کند و در این راستا مشکلی وجود ندارد.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا مساجد هم جز اماکن عمومی حساب می‌شوند، چرا که در استان خراسان رضوی امکان استفاده از این اماکن تنها به یک گروه خاص تعلق گرفته، گفت: امیدواریم در انتخابات آینده این اتفاق نیفتد و اماکن عمومی از جمله مساجد در اختیار همه جریان‌های سیاسی قرار گیرد.
 
محولاتی در خصوص روند فعالیت تشکل‌ها و احزاب سیاسی در استان خراسان رضوی، اعلام کرد: کار بسیار بزرگی که در استان خراسان رضوی در جهت توسعه سیاسی اتفاق افتاد تشکیل خانه احزاب بود، بعد از شکل‌گیری خانه احزاب ایران اولین خانه احزاب در استان خراسان رضوی ایجاد شد و ما جلسات بسیار خوبی را در این راستا با نمایندگان هر سه سلیقه سیاسی برگزار کردیم و قرار شد تا خانه احزاب در یک بازه زمانی شش‌ماهه و هر دو ماه یک بار مدیریت آن در اختیار یک جریان سیاسی قرار گیرد که این موضوع در حال انجام است.

گروه‌های سیاسی حضورشان را در جلسات خانه احزاب رونق دهند

مدیرکل سیاسی و امور انتخابات استانداری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه چتر حمایت خانه احزاب بر روی همه تشکل‌های سیاسی استان باز است، اضافه کرد: خانه احزاب نقش مهمی در توسعه سیاسی استان خواهد داشت و مکان خوبی برای تبادل نظر میان جریان‌ها و تشکل‌های سیاسی است، چرا که آنان بدین وسیله به یکدیگر نزدیک‌‌تر می‌شوند.
 
وی خاطرنشان کرد: ما از همه گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی می‌خواهیم تا با حضورشان به جلسات خانه و احزاب رونق دهند و همان طور که در سال 94 دیدیم که در کلانشهرها  آرا به صورت حزبی و لیستی بود باز هم همین اتفاق تکرار شود و مردم لیستی رای دهند، البته در این میان نقش احزاب نیز بسیار مهم است تا کاندیدای خود را به خوبی به مردم معرفی کنند.

برای تبیین خدمات دولت در استان باید ساعت‌ها مصاحبه کرد
 
مدیرکل سیاسی و امور انتخابات استانداری خراسان رضوی  با بیان اینکه دولت در سطح استان و کشور خدمات خوبی را در طی این سه سال برای مردم انجام داده است، گفت: اگر بنا به تبیین این خدمات باشد باید ساعت‌ها نشست و در این رابطه مصاحبه برگزار کرد اما متاسفانه اطلاع‌رسانی دولت نسبت به خدماتی که ارائه کرده بسیار ضعیف بوده است.
 
وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های دولتی  همان قدر که موظف‌اند در خدمات‌رسانی به مردم تمام سعی و تلاش خود را به کار گیرند، همچنین موظف‌ هستند اطلاع‌رسانی مناسبی نیز نسبت به خدماتشان انجام دهند، خوشبختانه اقدامات بسیار زیاد بوده اما اطلاع‌رسانی بسیار ضعیف است.
 
محولاتی با بیان اینکه استاندار مکررا  تاکید کردند مدیران دستگا‌ه‌های دولتی اقداماتی که انجام می‌دهند به اطلاع مردم برسانند، گفت: مردم باید بدانند که در سطح استان چه اقدامات فوق‌العاده‌ای در همه زمینه‌ها انجام شده است، اما چون اطلاع‌رسانی ضعیف است کسانی که مخالف دولت هستند به شیوه‌های دیگر مطالب خود را عنوان می‌کنند.

اجرای طرح اطلاع رسانی دولت، ملت
 
مدیرکل سیاسی و امور انتخابات استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی را در زمان معاون جدید اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار از جمله طرح اطلاع‌رسانی دولت، ملت شروع کردیم، افزود: در سطح استان جلسات خوبی را با فعالان سیاسی و اقشار مختلف مردم برگزار کردیم، همچنین با حضور در بسیاری از شهرستان‌های استان جلساتی با اقشار مختلف مردم بالاخص فعالان سیاسی برگزار کردیم که خدمات دولت در این جلسات تبیین و به سوالات مردم پاسخ داده شد.
 
وی در رابطه با حضور و فعالیت گروه‌های تندرو در مشهد بیان کرد: باید همه فعالیت‌ها در چارچوب قانون باشد و همه مراسم‌ها نیز با تبعیت از قانون برگزار شود،  اگر برای یک مراسم مجوزهای لازم را بگیریم و سپس نسبت به برگزاری آن اقدام کنیم هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد.

گروه‌های تندرو از برهم زدن جلسات خودداری کنند
 
محولاتی اظهار کرد: در آستانه انتخابات به تمام گروه‌های تندرو توصیه می‌کنیم که از به هم زدن جلسات و مراسماتی که افراد برای برگزاری آن مجوز گرفته‌اند خودداری کنند، چراکه با آنان برخورد خواهد شد و برگزاری یک مراسم در یک فضای آرام سیاسی هیچ‌گونه آسیبی نخواهد داشت. 
 
مدیرکل سیاسی و امور انتخابات استانداری خراسان رضوی در پاسخ به این سوال که آیا با نشست‌هایی که  در مشهد برگزار می‌شود و در آنها به صورت مستقیم یا غیر مستقیم به دولت و دولت‌مردان توهین می‌شود برخورد می‌کنید، تصریح کرد:  افراد می‌توانند هر گونه انتقادی را نسبت به اقدامات دولت بیان کنند اما تخریب و توهین جایز نیست، یقینا دولت یازدهم دولتی پاسخگو است و انتقادها را می‌شنود ولی بر اساس فرمایشات رهبری هرگونه تخریب دولت خلاف بوده و موجب سوءاستفاده مخالفین نظام قرار خواهد گرفت.
 
 وی ادامه داد: دولت ادعا نمی‌کند که همه کارهایش درست است اما از تمام کارهای که انجام داده با قاطعیت دفاع می‌‌کند

بستن http://www.modarair.com/news/مرکز/استانداری.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 501557     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: