نام شما:
ایمیل مقصد:

 ۹۹، سال بازگشت اعتماد عمومی و دیپلماسی شهری/ نویسنده: حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد
سال ۱۳۹۸ با تمام فرازونشیب‌ها و حوادث سهمگین آن بر ما، شهروندان و مردم نجیب و صبور ایران گذشت. می‌دانیم چالش‌های اقتصادی، انسانی، محیط‌زیست و زندگی شهری در برابر عزم، خواست و اراده انسان‌ها، کوچک و قابل مدیریت و کنترل اس...

کیمیایی : سینمای دلخواه مردم وجود ندارد

کیمیایی : سینمای دلخواه مردم وجود ندارد


گروه: فرهنگ، تاریخ، ادبیات و هنر
تاریخ درج: 1391/8/16
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

 

مسعود کیمیایی با اشاره به این که مردم سردرگم پیدا کردن هنر دلخواه و به تبع آن سینمای دلخواهشان هستند گفت: وقتی سینمای دلخواه مردم وجود نداشته باشد نشریات سینمایی هم معنا پیدا نمی‌کنند و طبیعی است که مشکلات سینما به آنها تسری پیدا می کند.
 
مسعود کیمیایی در گفتگو با مهر، درباره مواد تبلیغاتی در سینما و نشریات سینمایی گفت: خیلی دانسته این کار نیستم اما می‌دانم که فضای رشد برای این مواد تبلیغی در سینما وجود ندارد و در پیچ و خم‌های عقیده‌هایی که کارساز هم نیستند پراکنده گیر می‌کند.
 
وی افزود: بخشی از کار هم به آدم‌هایی باز می‌گردد که در راس کارهای تبلیغاتی ایستاده‌اند و تفکر غالبشان این است که کار را از بین چرخ دنده‌هایی مختلف رد کنند و وقتی هم رد شد طبیعی است که چیزی از آن باقی نمی‌ماند که تاثیرگذار و مناسب اشاعه برای رسیدن به منظور باشد.
 
کارگردان "ضیافت" توضیح داد: مردم سردرگم پیدا کردن هنر دلخواه‌شان هستند. سینمای دلخواهشان. وقتی سینمای دلخواه مردم وجود نداشته باشد نشریات سینمایی هم معنا پیدا نمی‌کنند و طبیعی است که مشکلات سینما به آنها تسری پیدا می کند.
 
از طرفی موارد جانبی سینما هم متاثر از این وضع ضعیف شده‌اند و تبلیغاتی برای فیلم‌ها نیست که مردم را تشویق به سینما رفتن کند.
 
این کارگردان کهنه‌کار سینمای ایران در پایان تصریح کرد: هنر گرافیک در سینما از بین رفته است. چهار تا عکس را کنار هم می‌گذارند و می‌شود پوستر یک فیلم! برای همین است که اصلا توانایی جذب مخاطب را ندارد.
 
مثلا وقتی آیدین آغداشلو می‌آمد و قبول می‌کرد از یک فیلم پلاکارد بکشد خود آن پلاکارد تبدیل به یک اثر هنری می‌شد چون آدمی که این کار را می‌کرد بلد کار بود و برای همین اثر به وجود آمده تاثیرگذار می‌شد.
بستن http://www.modarair.com/news/فرهنگ-و-هنر/کیمیایی.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 397884     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: