نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

 هنرمند آلمانی به عنوان \

هنرمند آلمانی به عنوان "گران‌بهاترین هنرمند زنده جهان" شناخته شد


گروه: فرهنگ، تاریخ، ادبیات و هنر
تاریخ درج: 1391/7/23
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

 

آفتاب: نقاشی "تصویر آبستره" اثر گرهارد ریشتر، هنرمند معروف آلمانی، به "گرانبهاترین" اثر نقاشی جهان تبدیل شد. روز جمعه (۱۲ اکتبر / ۲۱ مهر) یک کلکسیون‌دار که هویتش افشا نشد این نقاشی را در حراجی "سوت بای" لندن به قیمت ۲۶.۴ میلیون یورو خرید.

رسانه‌ها گزارش دادند که ۳ شخص علاقه‌مند به آثار هنری بر سر خرید این نقاشی رقابت داشتند و حراج میان آنها از طریق تلفن برگزار می‌شد.

یک دهه پیش اریک کلاپتون، خواننده و گیتاریست معروف بریتانیایی، این نقاشی را خریداری کرده بود. حال بعد از یک دهه "تصویر آبستره" به نرخی ده برابر به فروش رفت. اریک کلاپتون در سال ۲۰۰۱ این اثر را به قیمت ۲.۶ میلیون دلار خریده بود.

پیش از این کارشناسان هنری که از بهایی که کلکسیون‌دار گمنام بابت این اثر پرداخت کرد حیرت‌زده شده‌اند، پیش‌بینی کرده بودند که "تصویر آبستره" حداکثر به قیمت ۱۰ میلیون یورو به فروش رود.

در بیانیه‌ای که از سوی حراج "سوت بای" لندن منتشر شد، تاکید شده است که تا به حال برای اثر نقاشی هیچ هنرمند در قید حیاتی این میزان پول پرداخت نشده است و اینک گرهارد ریشتر، "گرانقیمت‌ترین هنرمند زنده‌ی جهان" محسوب می‌شود.

آلکس برانزیچ، مدیر حراج "سوت بای" لندن، در گفت‌وگو با خبرگزاری آلمان درباره‌ی این اثر نقاشی گفت: «تراشه‌های آبی این اثر در ترکیب با رنگ طلایی منحصر بفردی که ریشتر خلق کرده است، بی‌شک این اثر را به یکی از شاهکارهای دوران معاصر تبدیل کرده است. و اکنون با این نرخ فروش، این اثر آبستره لحظه‌ا‌ی تاریخی را ثبت کرد.»

برانزیج از گرهارد ریشتر به عنوان یکی از "برترین هنرمندان دوران معاصر" نام برد و گفت: «قیمت خارق‌العاده‌ای که برای این اثر پرداخت شد، بار دیگر تاییدکننده آن است که ریشتر از برترین هنرمندان معاصر است.»

گرهارد ریشتر که ۸۰ سال دارد، در شهر درسدن در آلمان شرقی متولد و بزرگ شد. او در آکادمی هنرهای زیبا در شهر درسدن تحصیل کرد و در سال ۱۹۶۱ از آلمان شرقی به آلمان غربی رفت. بیشتر آثار نقاشی او آبستره هستند. ریشتر به جز نقاشی، در عرصه مجسمه‌سازی و خلق آثار هنری با شیشه و عکاسی نیز فعال است و آثار فراوانی نیز در این حوزه‌ها آفریده است. او از سال ۱۹۸۳ در شهر کلن زندگی می‌کند.

به گزارش دویچه‌وله، در سال ۲۰۱۱ نیز یک مجموعه آثار نقاشی او به بالاترین قیمت در حراج‌های هنری معتبر به فروش رفت و به او عنوان "گرانبهاترین هنرمند زنده جهان" را دادند. این مجموعه آثار در آن سال نزدیک به ۲۰۰ میلیون یورو ارزشگذاری شد

بستن http://www.modarair.com/news/فرهنگ-و-هنر/هنرمند.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 364360     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: