نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

کیوان ساکت در گفت و گو با پایگاه خبری \

کیوان ساکت در گفت و گو با پایگاه خبری "فریادگر": هنرمندان کشور، مفاخرند و نه مزاحم


گروه: فرهنگ، تاریخ، ادبیات و هنر
تاریخ درج: 1391/9/16
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1

 

کیوان ساکت از بی توجهی مسئولان به هنرمندان کشور انتقاد دارد.
 
کیوان ساکت آهنگساز، نوازنده و استاد دانشگاه گفت: هنرمندان، فخر یک جامعه اند و وظیفه مسئولان است که به این فخر کشور به چشم مفاخر نگاه کنند و نه به چشم مزاحم .
این هنرمند در گفت وگو با پایگاه خبری فریادگر افزود: در تمامی جوامع، هنرمندان پیشکسوت از جایگاه و ارزش والایی برخوردار بوده و به آن ها توجه ویژه ای می شود اما در ایران گویی تنها حمایت مسئولان از هنرمندان، مرگ تدریجی برای آنان است . ساکت ادامه داد: هنرمندان، نماینده فرهنگ و آداب و سنن کشور ما هستند و حداقل حق آنان احساس امنیت و آرامش خاطر از برای دوران پیری و از کار افتادگی شان است. وی تاکید کرد: بسیار زشت و حتی زننده است کسی مانند استاد حسن ناهید به دلیل نداشتن هزینه درمان دندان هایش مجبور شود برای همیشه نی زدن را کنار بگذارد و این سبک مهم نی زدن ایرانی با وی به فراموشی سپرده شود . ساکت ادامه داد: درکشورهای معتبر دنیا علاوه بر این که پیشکسوتان طراز اول هنر کشورشان از نظر هزینه های درمانی (که صحبت درباره این اصل بدیهی اصولا زشت و مضحک به شمار می رود ) مشکلی ندارند، از بسیاری از جنبه های دیگر نیز از امکانات ویژه ای برخوردارند. وی افزود: به طور مثال در برخی از کشورها برای این هنرمندان پاسپورت های ویژه ای صادر می شود که به ازای آن حقوق قابل توجهی نیز دریافت کرده و به راحتی می توانند با آن بدون محدودیت در کشورهای دیگر سفر کنند. نویسنده کتاب « با موج تا ترانه» تصریح کرد: کسانی مانند استاد دهلوی به گردن نه تنها اهل فرهنگ و هنر و موسیقی حق دارند بلکه به گردن همه مردم و مسئولان این کشور حق دارند و مسلما حقشان نیست که در تنهایی و بیماری فراموش شده و کسی سراغی از آنها نگیرد . این استاد دانشگاه با بیان این که متاسفانه رفتار برخی از مسئولان با این هنرمندان نامدار به شکلی است که گویی آنها را مزاحم دانسته و می خواهند با بی اعتنایی به آن ها و ارائه نکردن خدمات بهداشتی و درمانی ویژه به این هنرمندان، مرگ تدریجی آنان را رقم زنند اظهارکرد: استاد جلیل شهناز، استاد دهلوی، استاد ناهید و دیگران، مجموعه هنرمندان نامداری هستند که در واقع اعتبار فرهنگی کشور ما محسوب شده و وظیفه مسئولان است که به این فخر کشور به چشم مفاخر نگاه کنند و نه به چشم مزاحم .
بستن http://www.modarair.com/news/فرهنگ-و-هنر/هنرمندان.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 364346     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: