نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

استاد انتظامی : شرایطی پیش آمده است که همه هنرمندان غریبانه به سرای باقی می‌شتابند

استاد انتظامی : شرایطی پیش آمده است که همه هنرمندان غریبانه به سرای باقی می‌شتابند


گروه: فرهنگ، تاریخ، ادبیات و هنر
تاریخ درج: 1391/9/5
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

 

استاد انتظامی: شرایطی پیش آمده است که همه هنرمندان غریبانه به سرای باقی می‌شتابند
استاد عزت‌الله انتظامی گفت: «چند روز پیش من پیشنهادی ارائه کردم مبنی بر آن که سرای سالمندان هنرمند تاسیس شود تا هم هنرمندان در روزگار پیری وضعیت مناسبی داشته باشند و هم جامعه هنری و مردم از وضعیت جسمانی و روحی آنان با خبر باشند.»
آقای بازیگر اضافه کرد: «تنها در این صورت است که می‌توان ارزش و احترام این بزرگان را رعایت کرد. در غیر این صورت اتفاقات ناگواری که تا به حال رخ داده است، باز هم رخ می‌دهد.»
وی با اشاره به وضعیت فوت منصوره حسینی، نقاش و هنرمند تجسمی گفت: «چنین اتفاقاتی مایه شرمساری است. من دورادور از حال خانم راستکار آگاه بودم و می‌دانستم که ایشان به بیماری سختی مبتلا شده‌اند ولی با این‌حال کاری از دست ما برنمی‌آمد.»

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، درخصوص سابقه هنری فهیمه راستکار گفت: «من ایشان را از همان جوانی که در تئاتر فعالیت می‌کرد می‌شناختم. دختر جوانی بود که استعداد بسیاری خوبی در زمینه تئاتر داشت و یادم هست که با اقای نصیریان، کارهای ماندگاری در حوزه تئاتر انجام می‌داد. البته ایشان بعدها به سراغ دوبله رفتند و در این زمینه هم به هنرمند طراز اولی تبدیل شدند.»
وی با اشاره به همکاری مشترکش با این هنرمند فقید در فیلم «شیر سنگی»، ساخته جعفر جوزانی گفت: «ما فقط در آن فیلم با هم همبازی بودیم و یادم هست که ایشان بسیار هنرمندانه و مسلط نقش خود را ایفا کردند. راستکار واقعا دختر با استعدادی بود و تاثیر مهمی روی تئاتر و دوبله کشور داشت.» استاد انتظامی اضافه کرد: «من واقعا به او احترام می‌گذاشتم و باعث تاسف است که در شرایطی به سر می‌بریم که همیشه بعد از مرگ آدم‌ها تازه از وضعیت آنها با خبر می‌شویم. این روزها ما فقط شنونده خبرهای بدی درباره همکاران و دوستان خود هستیم و کاری از دست‌مان برنمی‌آید. خود من برای سر زدن به هر کدام از این عزیزان باید مدت‌ها در ترافیک بمانم و این با وضعیت جسمی من کار سختی به حساب می‌آید.»

این بازیگر اظهار امیدواری کرد که رئیس سازمان بهزیستی که از پیشنهاد سرای سالمندان هنرمندان استقبال کرده است، واقعا پیگیر این ماجرا باشد و گفت: «امیدوارم آقای هاشمی رئیس سازمان بهزیستی به قول‌هایی که در این زمینه داده وفادار بماند و این طرح هم به سرنوشت طرح‌ها و پیشنهاداتی دچار نشود که همیشه در این زمینه ارائه می‌شوند و بعد از مدتی مسکوت می‌مانند.»
وی درگذشت فهیمه راستکار را به همسرش نجف دریابندری نیز تسلیت گفت. فهیمه راستکار هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و دوبله ديروز پنجشنبه در تهران درگذشت.
بستن http://www.modarair.com/news/فرهنگ-و-هنر/استاد-انتظامی.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 364356     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: