نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبری گفت: در ٣٧ سال گذشته در بسیاری از مسائل سیر قهقهرایی داشته و با این وضعیت نمی‌توانیم ادعا کنیم که برای دیگران الگو هستیم.

رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبری گفت: در ٣٧ سال گذشته در بسیاری از مسائل سیر قهقهرایی داشته و با این وضعیت نمی‌توانیم ادعا کنیم که برای دیگران الگو هستیم.


گروه: دیباچه و سخن هفته
تاریخ درج: 1395/4/8
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1
حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر ناطق نوری طی سخنانی در مراسم احیای شب بیست‌ویکم ماه رمضان در حرم امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه علی (ع) در طول حیاتش هیچگاه جز برای رضای خدا دست به عمل نزد، گفت: علی (ع) اول کسی است که از میان مردان به اسلام ایمان آورد و از‌‌ همان عنفوان جوانی تا شبی که به شهادت رسید، هرگز نمی‌بینیم که جز برای رضای خدا سخنی بر زبان آورده یا شمشیری زده باشد. وی با بیان اینکه فریاد و سکوت امیرالمؤمنین (ع) نیز بر مبنای رضایت خداوند بوده است، ادامه داد: علی (ع) اگر ۲۵ سال سکوت کرد، برای خدا و به دلیل احساس مسئولیتی بود که در برابر اسلام حس می‌کرد و‌‌ همان طور هم اگر پس از خلیفه سوم، خلافت را قبول می‌کند، به دلیل‌‌ همان وظیفه الهی و احساس مسئولیت است.

رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبری با اشاره به سخنان امام علی (ع) در خطبه سوم نهج‌البلاغه اظهار کرد: علی (ع) از حق خود برای حکومت به نفع حق بالاتری که بقای اسلام است، می‌گذرد و ۲۵ سال مسئولیت خود را همین می‌داند تا جایی که وقتی پس از خلیفه سوم مردم از او می‌خواهند که خلافت را بر عهده بگیرد، با مردم اتمام حجت می‌کند و سپس این دعوت را می‌پذیرد. ناطق نوری ادامه داد: علی (ع) اهل تعارف نبود و صریحا به مردم اعلام کرد که اگر بیاید، عدالت را در تمامی امور اجرا خواهد کرد و بر ریخت و پاش‌های گذشته صلوات نخواهد فرستاد بلکه چنانچه عده‌ای سهم بیت‌المال را مهریه زنان خود کرده باشند هم، آن را به خزانه بازگرداند.

وی با یادآوری این نکته که عدالت‌طلبی امام علی (ع) سبب به شهادت رسیدن ایشان شد، گفت: علی (ع) چون با ثروت‌های بی‌حساب و کتاب برخورد کرد و کوشید تا عدالت را حاکم کند، دشمنان فراوانی پیدا کرد و از هر سو فریادهایی علیه ایشان بلند شد تا جایی که در طول چهار سال حکومت مجبور به انجام سه جنگ با مسلمانان شد. رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبری تاکید کرد: اینکه انسان بنده ثروت و قدرت نباشد و به حق‌طلبی و حق‌گویی مبادرت کند، همواره برایش هزینه‌های فراوانی دارد و علی (ع) کسی بود که به حق عمل و هزینه آن را نیز پرداخت کرد و از شدت عدالت‌طلبی در محراب نماز به شهادت رسید.

ناطق نوری در بخش دیگر سخنانش با اشاره به فرازهایی از فرمان امام علی (ع) به مالک اش‌تر اظهار کرد: اگر می‌خواهیم به معنای واقعی حکومت اسلامی را پیاده کنیم، باید فرمان امام علی (ع) به مالک اش‌تر را دستورالعمل خود قرار دهیم و مواضع خود را در انتخاب فرمانداران و مسئولان به فرمان امیرالمؤمنین به مالک نزدیک کنیم. وی همچنین با طرح پرسش‌هایی از وضعیت امروز جامعه اظهار کرد: امروز استقلال و امنیت داریم و این یک نعمت است اما آیا قدرش را می‌دانیم؟ آیا دستگاه قضای ما اسلامی است؟ آیا در ادارات ماشان مردم حفظ می‌شود؟ چرا مردم باید امثال من را ببینند تا مشکلشان حل شود؟

ناطق نوری ادامه داد: در ٣٧ سال گذشته در بسیاری از مسائل سیر قهقهرایی داشته‌ایم و با این وضعیت نمی‌توانیم ادعا کنیم که برای دیگران الگو هستیم و امروز نیز شاهدیم که مدام این گروه علیه آن گروه حرف می‌زند و آن گروه علیه این گروه، با چنین شرایطی مردم می‌گویند همه این‌ها خرابند. رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبری در پایان با انتقاد از فیش‌های حقوقی برخی مسئولان اظهار کرد: از رییس‌جمهور به خاطر پیگیری مساله فیش‌های حقوقی که مختص این دولت هم نیست، تشکر می‌کنم اما خواهش می‌کنم حتی اگر این پرداخت‌ها طبق قانون و آیین‌نامه‌ها بوده، این آیین‌نامه‌های غلط را اصلاح کنید. لایحه‌ای به مجلس بدهید تا مشکل حل شود و کسی حقوق نامتعارف نگیرد؛ چرا که این وضع قابل تحمل نیست و این پرداخت‌ها حتی اگر منشاء قانونی نیز داشته باشد باید اصلاح شود.
بستن http://www.modarair.com/news/سخن-هفته/ناطق-نوری.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 331889     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: