نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

انتقاد دکتر معصومه ابتکار از طرح تفکیک جنسیتی؛ در مقدس ترین مکان عبادی، زن و مرد کنار یکدیگرند

انتقاد دکتر معصومه ابتکار از طرح تفکیک جنسیتی؛ در مقدس ترین مکان عبادی، زن و مرد کنار یکدیگرند


گروه: دیباچه و سخن هفته
تاریخ درج: 1393/5/16
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 8

چطور می گوییم زن و مرد در اجتماع نباید در کنار هم باشند، در حالی که در مقدس ترین مکان عبادی و در زیارت بیت الله الحرام ، زن و مرد کنار یکدیگرند. در آنجا هیچ امکانی برای تفکیک وجود ندارد چطور می توانند زن و مرد را در طواف خانه خدا از هم تفکیک کنند؟..معصومه ابتکار از دانشجویان پیرو خط امام و رئیس فعلی سازمان محیط زیست در گفتگو با مجله مهرنامه( شماره ۲۳- ۳۰تیر۹۱) استدلال زیر را برای مخالفت با تفکیک جنسیتی بیان کرده است:

 
یکی از جلسات کنوانسیون رفع تبعیض از زنان( زمان ریاست جموری آقای هاشمی)، یکی از آقایان خیلی با تعصب می گفت : که ما هیچ چیز و هیچ جایی را در دنیای اسلام نداریم که زن و مرد بتوانند در یک موقعیت اجتماعی در کنار هم قرار بگیرند . از نظر اسلامی، در هیچ جایی نباید زن و مرد در کنار هم باشند . ایشان وقتی با تعصب و حرارت این موضوع را مطرح می کرد، حجة الاسلام تسخیری(دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی) وارد حرف ایشان شد و گفت << الّا مطاف بیت الله الحرام>> یک دفعه ایشان متوجه شد که تئوری اش چقدر سست بوده است.
ما چطور می گوییم زن و مرد در اجتماع نباید در کنار هم باشند، در حالی که در مقدس ترین مکان عبادی و در زیارت بیت الله الحرام ، زن و مرد کنار یکدیگرند. در آنجا هیچ امکانی برای تفکیک وجود ندارد چطور می توانند زن و مرد را در طواف خانه خدا از هم تفکیک کنند؟..

 

 
بستن http://www.modarair.com/news/سخن-هفته/معصومه-ابتکار.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 350023     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: