نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

علی شمخانی، دبیر شوای عالی امنیت ملی: گزینه مورد توجه جمهوری اسلامی ایران در دوران پسابرجام ایجاد شرایط مناسب برای تعامل سازنده منطقه‌ای و بین‌المللی مبتنی بر گفت‌وگو و مفاهمه است.

علی شمخانی، دبیر شوای عالی امنیت ملی: گزینه مورد توجه جمهوری اسلامی ایران در دوران پسابرجام ایجاد شرایط مناسب برای تعامل سازنده منطقه‌ای و بین‌المللی مبتنی بر گفت‌وگو و مفاهمه است.


گروه: دیباچه و سخن هفته
تاریخ درج: 1394/7/26
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شوای عالی امنیت ملی شب گذشته در اجلاس مقدماتی کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: به رغم افت و خیزهایی که در اجرای اصول ثات سیاست خارجی جمهوری اسلامی در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی وجود داشته، مسیر مبتنی بر استقلال جویی، آزادی طلبی و ارتقاء نقش و جایگاه جمهوری اسلامی در داخل و در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی با قدرت طی شده است. وی که به عنوان سخنران اختتامیه این کنفرانس در تهران سخن می‌گفت ضمن اشاره به مولفه‌هایی که در حال حاضر بیشترین تاثیر را بر امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی دارند اظهار داشت: محیط امنیتی غرب آسیا متاثر از سرکوب مردم مسلمان فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی، گسترش موج ترورسیم در سوریه و عراق و تجاوز فاجعه بار عربستان سعودی به یمن است.

شمخانی همکاری کشورهای روسیه، سوریه، ایران و عراق برای مقابله با موج افسار گسیخته تروریسم و توفیقات قابل توجهی که از بیجی تا حلب حاصل شده است را مصداق روشنی از تاثیرگذاری مبارزه واقعی با تروریسم ذکر کرد و اظهار داشت: موفقیت‌های اخیر معیاری برای سنجش ناکامی اقدامات نمایشی ایالات متحده آمریکا است که تحت عنوان ائتلاف 60 کشور برای مبارزه با داعش شکل گرفته است.

وی به پایان رسیدن مذاکرات هسته ای میان جمهوری اسلامی ایران و 1+5 و قرار گرفتن در مرحله اجرای برجام را زمینه‌ساز شکل گیری افق جدید در مناسبات منطقه‌ای و بین المللی عنوان کرد و افزود:‌ گزینه مورد توجه جمهوری اسلامی ایران در دوران پسابرجام ایجاد شرایط مناسب برای تعامل سازنده منطقه‌ای و بین‌المللی مبتنی بر گفت‌وگو و مفاهمه است. دبیر شورای عالی امنیت ملی با تبیین رویکردها و اقداماتی که از سوی ایالات متحده آمریکا در حوزه ایجاد دوگانگی و شکاف میان کشورهای منطقه در جریان است، افزود:‌ ایجاد و توسعه زمینه رقابت‌های مخرب مبتنی بر موازنه قدرت مهمترین گزینه‌ای است که از سوی آمریکا در منطقه پیگیری می‌شود.

وی یکی دیگر از گزینه‌های مطرح در فضای پس از برجام را آتش افروزی و بحران سازی منطقه‌ای عنوان کرد و اظهار داشت: این رویکرد از سوی رژیم صهیونیستی پیگیری می‌شود و در حال حاضر یکی از نقاط افتراق میان این رژیم و آمریکا است. شمخانی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از راهکارهای سیاسی برای حل و فصل بحرانهای منطقه‌ای و اجتناب از نظامی گری و خشونت اظهار داشت: ثبات و امنیت اصلی‌ترین نیاز مشترک مجموعه کشورهای منطقه برای قرار گرفتن در مسیر توسعه می‌باشد.

وی در پایان راه حل بحرانهای منطقه را در شکل گیری ساز و کار منطقه‌ای مبتنی بر تعامل و انصاف عنوان کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بارها آمادگی خود را برای گفت و گو با کشورهای اصلی درگیر در بحرانهای منطقه اعلام نموده و همچنان بر موضع خود در این زمینه تاکید دارد.

بستن http://www.modarair.com/news/سخن-هفته/علی-شمخانی.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 331903     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: