نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

حسن خمینی: احزاب کارگاه عبور از گسست های نسلی هستند

حسن خمینی: احزاب کارگاه عبور از گسست های نسلی هستند


گروه: دیباچه و سخن هفته
تاریخ درج: 1394/1/28
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

یادگار گرامی امام معتقد است، احزاب کارگاه عبور از گسست ها و شکاف های نسلی هستند.

به گزارش خبرنگار جماران، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب مردمسالاری، جلوگیری از گسست نسلی را یکی از مهمترین کارکردهای احزاب خواند و اظهار داشت: اگر یک جمع بخواهد تمام تجربیات نسل قبل را تکرار کند تا آخر به نتیجه نمی رسد؛ انتقاد یک نسل نسبت به نسل قبل از خود و درس گرفتن از شکست ها، اتفاق بسیار خوبی است و گسست وقتی پدید می آید که آن نسل نخواهد از شکست ها درس بیازمورد.
وی افزود: این اتفاق زمانی رخ می دهد که نسل جدید بگوید شکست نسل قبل ناشی از بی عرضگی یا نیت بد یا ناتوانی او بوده است؛ در حالی که نسل های قبل را باید بر اساس سخن پیامبر(ص) که فرمودند «وقوروا کبارکم»، بزرگ بداریم، چرا که اگر آنها شکست نمی خوردند ما باید متحمل شکست می شدیم وهمین ناکامی او در یک کار باعث شده است تا ما یکی از گزینه های موجود را بر اساس آن تجربه کنار بگذاریم.
سید حسن خمینی در ادامه سخنان خود گفت: حزب قوی حزبی است که سرشار از تجارب است؛ ولو آن تجارب در روزگار خود تجربیات تلخی بوده باشد؛ چنین حزبی تجربیات خوب را تکرار می کند و به سمت تجربیات تلخ نیز نمی رود. لذا احزاب کارگاه عبور از گسست ها و شکاف های نسلی هستند.
وی گسست نسلی را یکی از دردهای جامعه ایرانی از زمان مشروطه تاکنون خواند و گفت: نفس جمع شدن افراد در قالب یک حزب و آموزش نسل بعدی، گام بسیار مفیدی است و باید نسبت به کارکرد ذکر شده برای آن توجه کرد.
پیش از سخنان یادگار امام، دکتر مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری در سخنانی تأکید کرد: خط اصلی فکری حزب اندیشه امام است و ما تبعیت از ولایت فقیه را نیز از امام آموخته ایم و اگر روزی فرا برسد که این حزب از خط امام انحراف یابد فعالیت آن را ادامه نخواهیم داد.
وی بر حمایت حزب خویش از دولت تأکید کرد.
بستن http://www.modarair.com/news/سخن-هفته/حسن-خمینی.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 331928     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: