نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال 1398 سال نوعدوستی، انعطاف و گشایش در مدیریت شهری نویسنده: حمیدرضا موحدی زاده*
در آستانه آغاز سال جدید 1398 به سر می بریم. این که سال 1397 چگونه بر ما و جامعه ایران گذشت، مستلزم ارائه تحلیل دقیق و چرائی تحولات و وقایع در روند مسائل ملی و بین المللی می باشد. این که چه چشم اندازی فراروی مردم، جوانان و فرزندان ما در سال 1398 می ...

گزارش آسوشیتپرس از آلودگی هوا در تهران و دیگر شهرهای ایران : تهران خفگی را تجربه می کند/ انگار خدا رویش را از ایران برگردانده است!

گزارش آسوشیتپرس از آلودگی هوا در تهران و دیگر شهرهای ایران : تهران خفگی را تجربه می کند/ انگار خدا رویش را از ایران برگردانده است!


گروه: سازمان های غیر دولتی،محیط زیست
تاریخ درج: 1391/10/25
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0
نیلوفر محمدی که مشغول تحصیل است، می گوید: سرم درد می کند و دائما احساس خستگی می کم. من سعی می کنم که بیرون نروم . وی می افزاید: در حالیکه سعی می کنم در اتاقم درس بخوانم، بازهم بوی الودگی را حس می کنم.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 


آسوشیتپرس نوشت: شهروندان تهرانی ماسک بر دهان می زنند تا از خود در مقابل میزان بالای الودگی که به خطری سالانه تبدیل شده، محاظت کنند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، مسئولان ایرانی در تهران و دیگر شهرهای بزرگ نزدیک به یک هفته از شهروندان خواستند که در منزل بمانند یا به مناطق پایین شهر رجوع نکنند و اعلام کردند که بیرون رفتن در این شرایط برابر با خودکشی است.

روز یکشنبه هفته پیش، مدارس،  دفاتر دولتی، دانشگاه ها و بانک ها پس دستور دولت مبنی بر تعطیلی آنان به مدت 5 روز باز شد.

در این شرایط خیابان های شلوع تهران به شدت خالی از خودرو و انسان شده بود.

آزاده، 32 ساله در حالیکه از پنجره نگاهی به بیرون می اندازد، می گوید: انگار خدا رویش را از ما برگزدانده است.

ازاده در این روز تنها نوک برج های مسکونی و برج های میلاد را می تواند در دوردست مشاهده کند. غروب افتاب به شکل یک سکه ی زرد رنگ که توسط دودی سیاه پوشانده شده بود درامده است.

هر سال زمانی که هوای سرد و روزهای بدون وزش باد سر می رسد و دود خودروها و کارخانجات در آن به دام می افتد الودگی هوا شدت پیدا می کند.

بر اساس امار سازمان بهداشت جهانی، سه شهر ایران در میان 10 شهر الوده نخست جهان قرار دارند.

بسیاری از شهرهایی که مشهور به محرومیت از هوای پاک هستند( مانند مکزیکو سیتی، شانگهای و بانکوک) در مقایسه با تهران هوای تمیز تری دارند.

 گزارشی که اداره کنترل کیفیت هوای تهران منتشر کرده قسمت هایی را خالی گذاشته بود که براساس آن باید اطلاعاتی در خصوص میزان بنزین و سرب در هوا ارئه دهد . اما این گزارش اعلام نمود که تهران در سال 2009 بیش از 300 روز پاک را تجربه کرده اما این میزان در سال 2011 به کمتر از 150 روز تقلیل یافته است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب،  دولت در تهران مقررات سنگین ترافیکی برقرار کرده است. براساس این طرح نیمی از سه و نیم میلیون خودرو در تهران مجاز به ورود به خیابان ها نیستند.

به نوشته آسوشیتدپرس، طرح های دیگر برای مقابله با الودگی ها واقع گرایانه نبوده است.

افرادی گه در تهران زندگی می کنند و قادر به ترک شهر به مقصد خانه ی ییلاقی خود در شمال نیستند، تنها باید منتظر ورزش باد باشند!

نیلوفر محمدی که مشغول تحصیل است، می گوید: سرم درد می کند و دائما احساس خستگی می کم. من سعی می کنم که بیرون نروم .
وی می افزاید: در حالیکه سعی می کنم در اتاقم درس بخوانم، بازهم بوی الودگی را حس می کنم.

ازاده که هنرمند است نیز می گوید: الودگی واقعا مرا عصبانی می کند. ما باید درمانده منتظر باد باشیم تا بلکه بوزد و هوا را تمیز کند. این نشان می دهد که ما قدرت خود برای کنترل زندگی هایمان را از دست داده ایم

بستن http://www.modarair.com/news/سازمان/1391-10-25-19-00-23.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 364605     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: