نام شما:
ایمیل مقصد:

واکنش روحانی به اقدام ترامپ: نمی‌توان بین ملت‌ها دیوار کشید/ امروز روز آشتی و همزیستی مسالمت‌آمیز ملت‌هاست/ در ایران یهودیان، مسیحیان و زرتشتیان از همان آزادی برخوردارند که مسلمانان دارای آن هستند.

واکنش روحانی به اقدام ترامپ: نمی‌توان بین ملت‌ها دیوار کشید/ امروز روز آشتی و همزیستی مسالمت‌آمیز ملت‌هاست/ در ایران یهودیان، مسیحیان و زرتشتیان از همان آزادی برخوردارند که مسلمانان دارای آن هستند.


گروه: اعتدال، مدارا و امید به اصلاح
تاریخ درج: 1395/11/9
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

رییس‌جمهور، گفتگو را کوتاهترین و کم هزینه‌ترین راه برای حل اختلاف میان دولتها دانست و با تاکید بر اینکه ایران کشور صلح و دوستی است، اظهارداشت: ما به صلح، آشتی، برادری، همزیستی افتخار می‌کنیم و امروز زمانی نیست که بین ملت‌ها، دیوار کشید هر چند که برخی یادشان رفته است که سالیانی پیش، دیوار برلین فرو ریخت. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در هفدهمین کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری تصریح کرد: اگر دیواری هم بین ملت‌ها باشد، باید برداشت و دنیای امروز، دنیایی نیست که بین ملت‌ها و مردمان سرزمین‌های مختلف فاصله ایجاد کرد. امروز روز همسایگی است همه از لحاظ فرهنگی، علمی و تمدنی همسایه یکدیگر شده‌ایم و هستیم و جهان ارتباطات و فناوری اطلاعات فاصله‌های ملت‌ها را کمتر کرده است.

گزیده سخنان رییس جمهور را در ادامه می خوانید:
امروز کسی نمی‌تواند در مقابل جهانی شدن بایستد، امروز روزی است که ملت‌ها از لحاظ فرهنگی به یکدیگر نزدیک‌تر شدند و قطع‌کردن پیمان‌های تجاری دنیا کمکی به اقتصاد، توسعه و رونق اقتصادی نخواهد بود.

امروز روز آشتی، نزدیکی و همزیستی مسالمت‌آمیز ملت‌هاست و روز ایجاد فاصله بین ملت‌ها نیست و اگر می‌خواهیم به صلح، ثبات و امنیت بیشتر دست یابیم، باید تعامل بین ملت‌ها را بیشتر کرده و مفاهمه را میان مردم ملت‌‌های مختلف افزایش داد.

ملت ایران آثار افراطی‌گری، تجاوز و تروریسم را با همه وجود در منطقه دیده است .در اطراف ایران آتش افراط‌گری و تروریسم هنوز شعله می‌کشد و از نزدیک شاهد درد و رنج مردم عراق، سوریه، افغانستان، یمن و لیبی هستیم.

دولت در سایه توافق برجام راه را برای میزبانی هر چه بیشتر از جهانگردان، آماده‌تر کرده است، امروز نیازمند نزدیکی، تعامل و وحدت بیش از پیش ملت‌ها و جهانیان با یکدیگر هستیم و دولت یازدهم تلاش دارد صنعت گردشگری را در ایران به سمت توسعه حرکت دهد.

توریسم و گردشگری به عنوان پلی میان ملت‌های جهان، محسوب می‌شود، در این میان راهنمایان گردشگری پل‌های میان ملت‌ها، فرهنگ‌ها و تمدن‌های جهانی هستند و گردشگری زمانی به کمال می‌رسد که راهنمایان آن با بیان و اخلاقی خوش، از گردشگران به خوبی استقبال کنند.

راهنمایان گردشگری تاریخ و زوایای تمدن بشری را با بیان و تسلط خود به تاریخ به جهانگردان بیان می‌کنند و ابعاد و صورت‌های پشت پرده تمدن‌ها را برای گردشگران توضیح می‌دهند و بدون تردید اگر راهنمایان گردشگران نبودند، بهره معنوی و علمی گردشگران از سفر خود بسیار اندک می‌بود.

راهنمایان گردشگری خادمان میراث گذشته و واسطه‌ای برای معرفی آثار تاریخی و افکار امروز جهان و نیز واسطه‌ای بین قرن‌های گذشته با نسل امروز هستند و تاریخ هزاران سال گذشته را به تاریخ امروز متصل کرده و اذهان نسل جوان را با تمدن کهن پدران و اجدادمان آشنا می‌سازند.

یکی از اهداف بلند ما به عنوان ملتی بافرهنگ و تمدنی 7 هزار ساله پیوند مستحکم ملت‌ها با یکدیگر است.

ملت ایران با سلاح کشتار جمعی مخالف است، علی‌رغم اینکه ملت ایران قربانی سلاح کشتار جمعی است و متجاوزین صدامی علیه ما از سلاح شیمیایی استفاده کردند، اما هرگز به دنبال سلاح کشتار جمعی نرفته و نخواهیم رفت و آن را مخالف اخلاق و معیارهای دینی خود می‌دانیم.

در طول سال‌های گذشته به موفقیت بزرگی در زمینه تعامل با جهان دست یافته‌ایم، مذاکره ما با قدرت‌های بزرگ و جهان در زمینه مسأله هسته‌ای به معنای آن بود که مفاهمه، تعامل و گفتگو کوتاه‌ترین، بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای رفع اختلاف میان ملت‌هاست.

در میز مذاکره با 6 قدرت بزرگ به توافقی دست یافتیم که نه تنها برای ما 7 کشور بلکه ره‌آوردش برای همه جهانیان آشتی، امنیت، ثبات و تعامل بیشتر بود.

در پایه توافق هسته‌ای و برجام سفره خود را برای میهمانان و گردشگران خارجی باز کردیم و خوشبختانه در سال گذشته توریست‌های خارجی با حسن نظر به سمت ایران راهی شده و زمینه را برای گردشگری مهیا دیده‌اند.

در شش ماهه اول امسال نسبت به شش ماهه سال گذشته، حضور گردشگران از فرانسه 14 درصد، از جمهوری چک 53.4 درصد، از هلند 43.3 درصد، از سوئیس 38.3 درصد، دانمارک 37.5 درصد، ایتالیا 33.8 درصد، انگلستان 33 درصد، لهستان 33 درصد، بلژیک 32.3 درصد، اسپانیا 27.9 درصد، یونان 24.4، فنلاند 19.2 درصد، آلمان 16.6 درصد و روسیه 13.6 درصد رشد داشته و این نشانگر آن است که با برجام دروازه ایران به روی میهمانان خارجی بازتر از گذشته شده است.

نوسازی ناوگان هوایی و نیز نوسازی و احداث شبکه های ریلی در سراسر کشور و در کنار احداث اتوبان‌ها و جاده‌ها، از جمله اقداماتی است که دولت در راستای توسعه صنعت گردشگری و جذب جهانگردان پیگیری می‌کند.

گردشگران خارجی در سفر به ایران تنها آثار تمدن گذشته را مشاهده نمی‌کنند، بلکه در کنار آن با فرهنگ بالا و میهمان‌دوستی مردم ایران به خوبی آشنا خواهند شد.

صنعت توریسم نه تنها کمک بزرگی برای اقتصاد کشور است، بلکه در کنار آن به امنیت و ارتقاء فرهنگ جهانی و نیز انسجام مردم جهان کمک کرده و راه را برای تعامل بیشتر بین ملت‌ها آماده‌تر می‌کند. از این‌رو جهانگردی دارای آثار اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و حتی صلح، ثبات و امنیت برای منطقه و جهان است.

اگر محیط زیست کشورها آسیب ببیند بدون تردید، یکی از سرمایه‌های بزرگ جهانگردی لطمه دیده است لذا باید برای صیانت و حفاظت از محیط زیست سرمایه‌گذاری شود و همه باید تلاش کنیم از میراث فرهنگی گذشته نیز به خوبی صیانت کنیم.

میراث فرهنگی گذشتگان در سراسر دنیا، سرمایه بشری برای همه ملت‌ها است و نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

یکی از بزرگترین ثمرات انقلاب اسلامی ایران، استقلال سیاسی سرزمین ایران بود و یکی از بزرگترین دستاوردهای این انقلاب حاکمیت ملی مردم ایران بشمار می‌رود که در آن تمام مدیریت کشور بر مبنای دمکراسی، مردم‌سالاری و صندوق آراء قرار دارد و یکی از ثمرات مهم انقلاب اسلامی نیز عزت مردم بزرگ این سرزمین می‌باشد.

مردم ایران در دوران دفاع مقدس و تجاوز هشت ساله رژیم بعثی صدام نیز همچنان با اتکا به اراده، استقامت و ایستادگی خود و بدون حمایت‌های کشورهای خارجی، توانستند این تجاوز را از کشور دفع کنند.

ایران کشوری است که هرگز سابقه استعماری‌گری و استعمارشدن نداشته است، ایران هیچگاه مستعمره کشور دیگری نبوده و در طول ده‌ها و قرن‌های گذشته نیز هیچگاه مردم ایران به کشور دیگر و همسایگان خود تجاوز نکرده اند مردم ایران هیچگاه با مسأله‌ای به نام نژادپرستی خوی نداشتند و اقوام، ادیان و فرهنگ‌های مختلف در ایران همزیستی مسالمت‌آمیزی با یکدیگر داشته اند و در کنار مسجد، کلیسا و کنیسه وجود دارد و در پارلمان نیز در کنار نمایندگان مسلمان، نمایندگان مسیحی، یهودی و زرتشتی نیز حضور دارند.

در ایران یهودیان، مسیحیان و زرتشتیان از همان آزادی برخوردارند که مسلمانان دارای آن هستند.

ایران در طول تاریخ گذشته به علم و دانش جهانی خدمت کرده است، ایران در قرون گذشته در علم و دانش پیشگامی‌هایی داشته است به نحوی که هنوز هم کتب اندیشمندان و دانشمندانی همچون بوعلی سینا، زکریا و فارابی و خواجه نصرالدین طوسی به عنوان کتب علمی در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی جهان مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

ایران از لحاظ هنری و فرهنگی نیز دارای سابقه درخشانی است و نه تنها به شعرای فارسی زبان خود افتخار می‌کند، بلکه کشورهای همسایه ما هم به شعرا و دانشمندان که با زبان فارسی شعر می‌سرودند افتخار می‌کنند. به نحوی که مردم ترکیه به مولانا و مردم پاکستان و شبه قاره هند به اقبال لاهوری که به فارسی شعر می‌سرودند، افتخار می‌کنند.

بستن http://www.modarair.com/news/تدبیر/1395-11-09-13-48-08.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 501560     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: