نام شما:
ایمیل مقصد:

 1399، سال بازگشت اعتماد عمومی و دیپلماسی شهری/ نویسنده: حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد
سال ۱۳۹۸ با تمام فرازونشیب‌ها و حوادث سهمگین آن بر ما، شهروندان و مردم نجیب و صبور ایران گذشت. می‌دانیم چالش‌های اقتصادی، انسانی، محیط‌زیست و زندگی شهری در برابر عزم، خواست و اراده انسان‌ها، کوچک و قابل مدیریت و کنترل اس...

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها: تنگ‌نظری‌ و سخت‌گیری‌ ظلم به مردم است

دستیار ویژه رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها: تنگ‌نظری‌ و سخت‌گیری‌ ظلم به مردم است


گروه: اعتدال، مدارا و امید به اصلاح
تاریخ درج: 1393/9/28
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1

گروه سياسي: دستیار ویژه رییس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی گفت: عده‌ای ماموریت دارند تا تفاوت‌ها را تبدیل به تضاد و تضادهای ایجاد شده را تبدیل به دشمنی کنند تا بهانه‌ای برای تخریب مذاهب و در نهایت اسلام ایجاد شود.حجت الاسلام علي یونسی تاکید کرد: کسانی که تفاوت ها را بر نمی تابند، بر خلاف اراده خداوند متعال عمل می کنند و عامل تفرقه هستند و همین گروه، مصرانه تلاش می کنند تا اقوام، مذاهب و ادیان را در مقابل یکدیگر قرار دهند که عملی شیطانی است. وی با اشاره به اینکه افراد جامعه نباید به یکدیگر بدبین باشند، گفت: بدگمانی به یکدیگر از اعمال شیطانی است و این امر در اسلام عزیز مذموم بوده و محلی از اعراب ندارد.دستیار ویژه رییس جمهوری همچنین اظهار کرد: اولویت اول نظام اسلامی، تامین امنیت در سایه وحدت است و این امر از وظایف بارز مسوولان به شمار می رود.

وی همچنین با بیان تنگ‌نظری‌ها و سخت‌گیری‌های موجود در کشور، این مساله را شخصی و گروهی عنوان کرد و گفت: این امر نمونه بارز ظلم به مردم است که موجب بی عدالتی می‌شود چرا که نظام جمهوری اسلامی متعلق به مردم است. دستیار ویژه رییس جهموری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی ادامه داد: بدبینی و تنگ نظری در نقطه‌ای به شکل تکفیر و ظهور گروه‌هایی همچون داعش و طالبان بروز می کند و در مکانی که امکان بروز ندارد، دست به قلم می شود و تخریب می کند. وی بیان کرد: بحث عدالت، مساله بسیار مهمی است که فقدان آن می تواند در جامعه تفرقه ایجاد کند.

یونسی همچنین گفت: احساس بی عدالتی و گمان آن نیز خطرناک است و کینه و دشمنی را به دنبال دارد. احساس بی عدالتی، مساله ای است که دولت باید با شناخت مصادیق و با محبت بیشتر، زمینه رفع آن را فراهم آورد تا سوءظنی ایجاد نشود. دولت یازدهم سیاست تفاوت بین مذاهب نداشته و ندارد و باید از بدگمانی در مورد تبعیض در برنامه‌های کشور، پرهیز کرد.

وي ادامه داد: امروز استان ایلام به عنوان یک منطقه شیعه نشین، محروم ترین نقطه کشور از لحاظ دسترسی به امکانات به شمار می رود و این موضوع، نشان می دهد که دولت و نظام هیچ برنامه ای در محروم نگه داشتن منطقه ای به بهانه مذهبی ندارد و این محرومیت ها نتیجه کم توجهی های گذشته و شرایط اقلیمی است. وی با تبیین ابعاد تبعیض در حوزه های نژادی، قومیتی و مذهبی بیان کرد: اراده حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، برابری و وحدت کلمه است که به سبب اسلام و انقلاب شکوهمند اسلامی ایجاد شده و امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بر حفظ آن اهتمام ورزیده اند.

یونسی با اشاره به سفارش و تاکیدات مکرر رهبر انقلاب به مساله وحدت، امر به معروف و نهی از منکر را از دغدغه های مسوولان نظام و بالاترین امر به معروف را دعوت به وحدت و بزرگترین منکر را هم تفرقه عنوان کرد. دستیار ویژه رییس جهموری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی یادآور شد: مساله وحدت در انتخابات متجلی است و مقام معظم رهبری نیز متذکر شده اند که این مساله یک آزمون و حماسه سیاسی است که می بایست همه با وحدت در عمل به قانون در آن شرکت کنند.

بستن http://www.modarair.com/news/تدبیر/1393-09-28-21-41-53.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 414629     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: