نام شما:
ایمیل مقصد:

 1399، سال بازگشت اعتماد عمومی و دیپلماسی شهری/ نویسنده: حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد
سال ۱۳۹۸ با تمام فرازونشیب‌ها و حوادث سهمگین آن بر ما، شهروندان و مردم نجیب و صبور ایران گذشت. می‌دانیم چالش‌های اقتصادی، انسانی، محیط‌زیست و زندگی شهری در برابر عزم، خواست و اراده انسان‌ها، کوچک و قابل مدیریت و کنترل اس...

روحانی در دیدار جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب: در انتخابات ۲۴ خرداد سال گذشته مردم به صحنه آمدند تا بگویند تغییر و تحول را می خواهند/ برای تحقق خواست مردم ایستادگی می‌کنم

روحانی در دیدار جمعی از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب: در انتخابات ۲۴ خرداد سال گذشته مردم به صحنه آمدند تا بگویند تغییر و تحول را می خواهند/ برای تحقق خواست مردم ایستادگی می‌کنم


گروه: اعتدال، مدارا و امید به اصلاح
تاریخ درج: 1393/4/19
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

گروه سياسي: رییس جمهوری عصر چهارشنبه در دیدار با جمعی از شخصیت‌های سیاسی اصلاح‌طلب گفت: بدانید موفقیت‌های کشور و تأمین منافع ملی با حضور همه تأثیرگذاران عرصه‌های مختلف و مردم در صحنه محقق خواهد شد و دولت نیز تاکنون بر این مبنا وعده داده و حرکت کرده است.رییس شورای عالی امنیت ملی تأکید کرد: رقابت اصلاح‌طلب و اصولگرا به عنوان دو جناح سیاسی کشور باید برای قدرت ملی مشارکت‌آفرین و نشاط آور باشد. دکتر روحانی با بیان اینکه نباید قدرت ملی ما در عرصه رقابت‌های سیاسی تخریب شود، گفت: بدون تردید هیچ‌کس از این اتفاق استقبال نمی‌کند و این موضوع مورد نظر امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب و ملت نبوده و نیست.

رییس جمهوری با بیان اینکه اگر رقابت سیاسی نباشد، نشاط سیاسی و مشارکت حضور فعال مردم از بین می‌رود و پیشرفتی حاصل نمی‌شود، گفت: دو جناح سیاسی کشور باید بتوانند در رقابتی سالم شور و نشاط سیاسی و امید به حل مشکلات را به جامعه عرضه کنند. دکتر روحانی در ادامه با ابراز تأسف از اینکه عده‌ای بدون رعایت ملاحظات شرعی و اخلاقی به تخریب چهره های خدوم انقلاب می پردازند، اظهار داشت: این چهره‌ها به هیچ یک از جناح‌های کشور تعلق ندارند، بلکه متعلق به کل انقلاب و نظام هستند و نباید به راحتی به سرمایه‌های بزرگ انقلاب تهمت زد.

رییس شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر اینکه مدیریت و آشتی در کشور نیاز به صبر و تحمل دارد، گفت: باید همه ما آستانه صبر و تحمل خود را بالا ببریم و بدانیم که مسایل کشور بدون اینکه آستانه تحمل‌مان بالا برود مرتفع نخواهد شد. رییس جمهوری با اشاره به نص قرآن مجید در خصوص صبر و تحمل، گفت: ما باید در پاسخ به بدی‌ها از بهترین ابزارها استفاده کنیم و دست در دست یکدیگر به حول قوه الهی بر مشکلات پیروز شویم.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: من از روز اول عهدی با خدا داشتم و آن اینکه در هیچ موضوعی بدون مشورت با صاحبنظران و گرفتن نظرات متخصصین تصمیم نگیرم و تا به امروز در بخش‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاست داخلی و خارجی و فرهنگی هیچ تصمیمی را بدون مشورت اتخاذ نکرده ام. در مواقعی نظری متفاوت با جمع داشتم اما وقتی دیدم اکثریت قاطع نظری دیگری داشتند، من نیز آن را پذیرفته و اعلام کرده‌‌ام و تا پایان دولت بر این عهد خود وفادار خواهم بود.

دکتر روحانی با بیان اینکه «با خداوند عهده بسته‌ام که بر خواست و مطالبه مردمی که در انتخابات شور و شوق آفریدند، پا فشاری کنم»، گفت: من بر خواست عمومی مردم مصر هستم و بر اعاده آن تا جایی که قدرت و توان دارم، ایستادگی خواهم کرد. رییس جمهوری در عین حال گفت: از حق اقلیت دفاع خواهیم کرد، اما دولت باید بر مبنای نظر اکثریت مردم حرکت کند.

رییس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: عهد دیگر من با خدا این بود که در جهت خواست مردم و منافع کشور آبرویم را به صحنه بیاورم و حتی جانم را در طبق اخلاص بگذارم و از آن نیز برای تحقق آمال ملت دریغ نکنم که بر این اساس تا پایان دولت یازدهم عمل خواهم کرد. رییس جمهوری همچنین در ابتدای سخنانش با اشاره به حوادث روزهای انقلاب در ماه مبارک رمضان و آغاز کار این دولت از ابتدای رمضان سال ۹۲ ، گفت: در انتخابات ۲۴ خرداد سال گذشته مردم به صحنه آمدند تا بگویند تغییر و تحول را می خواهند، مردم اعلام کردند که به نظام و صندوق نظام اعتماد دارند و این مهم در حالی رخ داد که مشکلاتی در سال‌های پیش از آن بوجود آمده بود و بلندگوهای تبلیغاتی علیه صندوق رأی فعالیت می‌کردند.

دکتر روحانی گفت: مردم پای صندوق آمدند یعنی اساس سرمایه اجتماعی با حضور مردم و در انتخابات احیاء شد، مردم اعلام کردند که زبان ما زبان صندوق رأی خواهد بود و این بسیار مهم بود.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه امام(ره) کار بسیار بزرگی کرد که رأی مردم را میزان دانست و اسلامیت و جمهوریت را در کنار هم قرار داد، گفت: رهبر معظم انقلاب در ۱۴ خرداد امسال تاکید کردند که جمهوریت چیزی نبود که ما بخواهیم از دیگران و از غرب اقتباس کنیم و یا امام(ره) به خاطر ملاحظه افکار عمومی جهان آن را بپذیرد. بلکه توجه به رأی عمومی در بطن دین و انقلاب قرار دارد.

دکتر روحانی ادامه داد: جمهوریت اساس و بنیان و پایه نظام ماست و امام بر آن اعتقاد داشت و  رهبری نظام بارها به صراحت از آراء و نظر و رأی مردم دفاع کرده‌اند.رییس جمهوری با تأکید بر اینکه انتخابات سال گذشته معنایش این بود که مردم به خودشان، کشور، مدیریت و آینده نظام امید دارند، گفت: اگر امید نبود، آنها پای صندوق رای نمی آمدند و اگر امید نبود حتی سخن نقادانه هم به میان نمی‌آمد.

دکتر روحانی ضمن تشریح دستاوردهای دولت در یازده ماه گذشته بویژه در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی گفت: دولت به هر آنچه که برنامه و شعار داده دست یافته است، به طوری که ما موفق شدیم در عرصه اقتصادی نرخ تورم را با وجود رشد منفی اقتصاد کنترل کنیم و اکنون به رونق و شکستن رکود می‌اندیشیم. رییس شورای عالی اقتصاد افزود: آنچه به مردم قول دادیم در سال ۹۲ محقق شد و برای سال ۹۳ برنامه داریم و می‌دانیم می‌خواهیم به کجا برسیم و بر این مبنا حرکت می کنیم تا معضل بیکاری را به زانو درآوریم بر این اساس امروز در دولت تصمیماتی اتخاذ شد که در صورت عملیاتی شدن می‌تواند ۱۹۰ هزار شغل ایجاد کند.

رییس جمهوری در خصوص گام‌های برداشته شده در عرصه سیاست خارجی گفت: اولین قدم ما این بود که جایگاه ایران را در نزد دولتمردان و افکار عمومی جهانیان تغییر دهیم تا جایگاه شایسته این ملت، انقلاب و نظام در ذهن آنها ترسیم شود که بحمدالله موفق بوده‌ایم. دکتر روحانی از روابط خوب کشور با همسایگان سخن به میان آورد و با تحلیل شرایط پیچیده منطقه خواستار اتحاد و یکپارچگی همه جناح‌های سیاسی کشور شد
.

 

به گزارش امید به  نقل از سلام نو،در نشستی که پیش از مراسم افطار برگزار شد، تعدادی از فعالین سیاسی اصلاح‌طلب در خصوص مسائل مختلف به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

در این جلسه که بیش از 70 نفر از فعالین شناخته‌شده اصلاح‌طلب از گروه‌های مختلف حضور داشتند، حجت‌الاسلام موسوی لاری درباره مسائل سیاسی داخلی، جواد اطاعت درباره عملکرد دولت در حوزه سیاست خارجه، حسین مرعشی درخصوص راهبردهای اقتصادی دولت، هادی خانیکی درباره وضعیت فرهنگی و دانشگاه‌های کشور و سمیه توحیدلو درخصوص مسائل زنان و جوانان صحبت کردند. دکتر حسن روحانی نیز ضمن اشاره به آنچه بر دولت گذشت، به تحلیل وضعیت فعلی کشور پرداخت.
حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری گذشته، پس از کناره‌گیری محمدرضا عارف، با حمایت سید محمد خاتمی، اکبر هاشمی رفسنجانی و بدنه تشکیلاتی اصلاح‌طلبان به پیروزی رسید.
همچنین به گزارش سایت نواندیش از اعضای کابینه حاضر در این مهمانی افطاری می توان به  اسحاق جهانگیری، مجید انصاری و محمد نهاوندیان اشاره کرد.
از جمله چهره های شاخصی که در این مراسم حاضر بودند می توان به نام های زیر اشاره کرد:
محمد رضا عارف، موسوی لاری،غلامحسین کرباسچی، قدرت الله علیخانی، سید علی خاتمی، هادی خانیکی، محسن هاشمی، اشرف بروجردی، سراج الدین موسوی، حسین کمالی، جعفر توفیقی، علی اصغر احمدی، علی شکوری راد، جعفر نیلی منفرد، غلامعباس توسلی، حمید رضا جلایی پور، اعظم طالقانی، فائزه هاشمی، محمد رضا تابش، داریوش قنبری، محسن رهامی، حبیب الله بی طرف، مهدی علیخانی، محمد مقدم، علی تاجرنیا، یدالله طاهر نژاد، سعید الله بداشتی، محمد سلامتی، امام جمارانی، رحمانی خلیلی، مصطفی هاشمی طبا، محمد رضا خباز، رسول منتجب نیا، محمد جواد حق شناس، الهه کولایی، فاطمه راکعی، احمد حکیمی پور، محسن سرخو، علی دوستی، محمد سالاری، عبدالحسین مختاباد ، محمد عطریانفر، مرتضی الویری، الیاس حضرتی، مهدی رحمانیان و..
در این مراسم پیش از افطار و سخنرانی رییس جمهور، 5 نفر از چهره های اصلاح طلب حاضر در جلسه سخنرانی کردند.
حجت الاسلام  موسوی لاری وزیر کشور دولت اصلاحات یکی از سخنرانان جلسه بود، که  سخنان او متمرکز بر مسایل سیاست داخلی بود . موسوی لاری تاکید کرد که دولت یازدهم شعارهای خوبی را مطرح کرده و اهداف خوبی هم مد نظر دارد اما باید مراقب باشد مدیرانی که در دولت مشغول به کار می شوند به این شعارها و اهداف اعتقاد داشته باشند.
سمیه توحید لو یکی دیگر از چهره های اصلاح طلب بود که در این جلسه سخنانی ایراد کرد. سخنرانی توحید لو با محور دانشگاه ، زنان و جوانان و انتقاد از کم توجهی به زنان  بود که با استقبال حاضران همراه شد.
توحید لو گفت بسیاری از جوانان شایسته که هشت سال در دولت احمدی نژاد تحت فشار قرار داشته  و طرد شده بودند هنوز در دولت جدید مورد توجه جدی قرار نگرفته اند و از پتانسیل آنها استفاده نشده است.
حسین مرعشی دیگر سخنران این جلسه بود که  متمرکز بر سیاست های اقتصادی سخنانی ایراد کرد و هادی خانیکی سخنران دیگر این مراسم در مورد مسایل فرهنگی و فشارهای وارده در 8 سال گذشته بر دانشگاه سخن گفت. این استاد دانشگاه در ادامه سخنان خود  از تخریب چهره هایی چون آیت الله هاشمی ، ناطق نوری، سید محمد خاتمی و یادگار امام راحل از سوی برخی افراد و جریان های  افراطی ابراز تاسف کرد.
جواد اطاعت استاد دانشگاه تهران و دیگر چهره اصلاح طلب حاضر در جلسه نیز در سخنان خود بر سیاست خارجی تمرکز کرد و یکی از محورهای اصلی سخنان او تاکید بر ضرورت تنش زدایی از روابط با عربستان بود.
روحانی پس از استماع سخنان حاضران در سخنانی بر پای بندی خود به وعده های خویش در انتخابات و تحقق مطالبات مردم در انتخابات ریاست جمهوری و نیز ضرورت آشتی ملی در کشور تاکید کرد. رییس جمهور  در سخنان خود از تخریب برخی شخصیت های انقلاب و چهره های ملی انتقاد کرد.

از حاشیه های مورد توجه این جلسه حضور رحمانی فضلی وزیر کشور اصولگرای دولت در مراسم افطاری اصلاح طلبان بود ، در حالی که در 10 ماه گذشته از عمر دولت یازدهم  بیشترین انتقاد اصلاح طلبان از عملکرد دولت روحانی به عملکرد وزارت کشور تحت مدیریت رحمانی فضلی باز می گردد

بستن http://www.modarair.com/news/تدبیر/1393-04-19-13-09-55.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 414647     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: