نام شما:
ایمیل مقصد:

 سال ۱۴۰۰؛ سال بیم و امید مردم ایران/ به قلم حمیدرضا موحدی زاده، نایب رِئیس شورای اسلامی شهر مشهد
    سال ۱۴۰۰؛ سال بیم و امید مردم ایران نوشته حمیدرضا موحدی زاده، نائب رئیس شورای اسلامی شهر مشهد کد محتوا: ۳۲۲۰۱۷ تاریخ: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۳ روزهای پایانی سال1399 را درحالی سپری می‌کنیم که هنوز سایه ترس و نگ...

 رییس شورای برنامه ریزی و هماهنگی پایتخت فرهنگ اسلامی خبر داد: تهیه و تدوین جدول برنامه ها و تقویم رویدادهای مشهد 2017

رییس شورای برنامه ریزی و هماهنگی پایتخت فرهنگ اسلامی خبر داد: تهیه و تدوین جدول برنامه ها و تقویم رویدادهای مشهد 2017


گروه: مدیریت استراتژیک منابع انسانی
تاریخ درج: 1395/4/11
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای پایتخت فرهنگی اسلامی- مشهد ۲۰۱۷، علی‌رضا رشیدیان در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی پایتخت فرهنگ اسلامی - مشهد ۲۰۱۷ با بیان این مطلب، گفت: جدول زمان‌بندی فعالیت‌ها و رویدادهای مختلف سال 2017 از سوی دبیرخانه با همکاری همه دستگاه‌های عضو تهیه شده که می تواند راهگشای بسیاری از حرکت‌های بعدی باشد.

وی از همه دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی خواست تا با هم افزایی و استفاده از امکانات و ظرفیت‌های موجود تلاش کنند تا فعالیت‌های مرتبط با پایتخت فرهنگ اسلامی در شان مشهد مقدس عملیاتی شود.

رشیدیان با اشاره به اینکه کلیه اقدامات مشهد ۲۰۱۷ باید از منظر مدت زمان و امکانات در جدول دبیرخانه لحاظ شوند، یادآور شد: همه دستگاه‌ها برنامه های خود را برای درج در تقویم رویدادهای این سال به دبیرخانه ارایه نمایند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون شهرداری اقدامات مطلوبی در استقبال از رویداد فرهنگی مشهد ۲۰۱۷ انجام داده، عنوان کرد: هر چند اقدامات شهرداری مشهد چشمگیر بوده، اما باید بیش از پیش بین ارگان ها و دستگاه ها هماهنگی و هم افزایی وجود داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه این رخداد فرهنگی بدون حضور مردم موفق نخواهد بود، عنوان کرد: باید برای حضور سازمان های مردم نهاد زمینه سازی و از این ظرفیت ها به صورت مناسب استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه استانداری در رابطه با مبحث انتقال رویدادهای بین المللی از تهران به مشهد مکاتباتی با وزارت‌خانه های مختلف انجام داده، تصریح کرد: انتقال این برنامه ها به شهر مشهد می تواند به افزایش غنای برنامه های این رویداد مهم کمک کند.

رییس شورای برنامه ریزی و هماهنگی پایتخت فرهنگ اسلامی مشهد 2017 با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی در زمینه این رویداد مهم خواستار برگزاری نشستی با حضور مدیران مسوول رسانه های مکتوب، اینترنتی و تصویری کشور به منظور اطلاع‌رسانی هر چه بهتر اقدامات و برنامه های مشهد ۲۰۱۷ شد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به دیدار خود با مقام معظم رهبری در خصوص رویداد فرهنگی مشهد ۲۰۱۷، یادآور شد: امیدواریم رهبر معظم انقلاب با رهنمودهایشان ما را در بهره گیری از ظرفیت های این رویداد راهنمایی کنند.

وی از تشکیل کمیسیون فرعی هیات دولت با موضوع مشهد 2017 خبر داد و گفت: در این جلسه سعی خواهیم کرد با پیگیری‌های به عمل آمده، نقطه نظرات شورای سیاست‌گذاری را طرح نماییم تا مصوبه مناسبی برای تسهیل امور از دولت اخذ کنیم.

وی تصریح کرد: به منظور تامین بودجه و امکانات برای اجرا و پیشبرد هر چه مطلوب تر پروژه ها از محل اعتبارات ملی، در این جلسه مذاکراتی خواهیم داشت.

رییس شورای برنامه ریزی و هماهنگی پایتخت فرهنگ اسلامی مشهد 2017 با تاکید بر ضرورت ایجاد تعامل با کشورهای اسلامی با محوریت مشهد ۲۰۱۷، خاطرنشان کرد: تعامل با کشورهای اسلامی موجب ایجاد وحدت اسلامی می شود که مورد تایید همه بزرگان جهان اسلام است.

رشیدیان با اشاره به اینکه قرآن و اهل بیت(ع) می توانند منشاء وحدت برای تمامی کشورهای اسلامی باشند، افزود: ما باید بتوانیم با مسلمانان سایر کشورهای اسلامی تعامل مثبت برقرار کنیم  که باید برای آن برنامه ریزی داشته باشیم.

در ادامه این جلسه، دبیر شورای عالی سیاست‌گذاری پایتخت فرهنگ اسلامی مشهد 2017 در سخنانی از رایزنی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به منظور تامین اعتبار پروژه های مشهد ۲۰۱۷ خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی امینیان با تاکید بر اینکه باید با به کارگیری ساز و کارهای مطلوب از ظرفیت آستان قدس رضوی و سازمان میراث فرهنگی برای رویداد عظیم فرهنگی مشهد ۲۰۱۷ نهایت بهره را برد، خاطرنشان کرد: برنامه ها و اقداماتی که شهرداری مشهد برای استقبال از این رخداد انجام داده مطلوب است، اما اگر این برنامه ها با کمیته بین المللی و وزارت امور خارجه هماهنگ شود، قطعا مطلوب تر خواهد بود.

در ادامه این جلسه، سیدسعید سرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز به ارایه برنامه عملیاتی و هفته نگار رویدادهای مشهد 2017 و طرح برگزاری مراسم آغازین رویدادها پرداخت.

بستن http://www.modarair.com/news/اخبار/1395-04-11-13-44-10.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 416793     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: