نام شما:
ایمیل مقصد:

 1399، سال بازگشت اعتماد عمومی و دیپلماسی شهری/ نویسنده: حمیدرضا موحدی‌زاده، نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد
سال ۱۳۹۸ با تمام فرازونشیب‌ها و حوادث سهمگین آن بر ما، شهروندان و مردم نجیب و صبور ایران گذشت. می‌دانیم چالش‌های اقتصادی، انسانی، محیط‌زیست و زندگی شهری در برابر عزم، خواست و اراده انسان‌ها، کوچک و قابل مدیریت و کنترل اس...

مدیرکل ارشاد خراسان شمالی: نخستین مکتب‌خانه موسیقی مقامی کشور در خراسان شمالی راه‌اندازی می‌شود

مدیرکل ارشاد خراسان شمالی: نخستین مکتب‌خانه موسیقی مقامی کشور در خراسان شمالی راه‌اندازی می‌شود


گروه: مدیریت استراتژیک منابع انسانی
تاریخ درج: 1394/5/27
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 1

حسین ثابت‌قدم وحید در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت: معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدیدی که از فرهنگسرای شهروند بجنورد داشت با راه‌اندازی نخستین مکتب‌خانه موسیقی مقامی کشور در این فرهنگسرا موافقت کرد.

ثابت قدم افزود: با توجه به اینکه موسیقی مقامی در یونسکو ثبت‌شده است، چند سال است که پیگیر راه‌اندازی چنین مکتب‌خانه‌ای در استان هستیم که این مورد امسال موردتوجه و موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد قرار گرفت.
وی تصریح کرد: استان خراسان شمالی ظرفیت و پتانسیل فراوانی در بخش موسیقی مقامی دارد که با افتتاح این مکتب‌خانه می‌شود از آن‌ها بهره بیشتری برد.
ثابت قدم با بیان اینکه راه‌اندازی این مکتب‌خانه می‌تواند سبب برگزاری دوره‌های آموزشی، جشنواره‌ها، گردهمایی موسیقی‌دانان و بحث‌های علمی و پژوهشی در استان شود گفت: با این اقدام نه‌تنها موسیقی‌دانان مقامی ما شناخته می‌شوند بلکه بانک اطلاعاتی از آن‌ها نیز تهیه می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی افزود: به همین منظور هماهنگی‌هایی نیز با شهرداری مرکز استان انجام‌شده و پیش‌بینی می‌شود این مکتب‌خانه ظرف یک ماه آینده راه‌اندازی شود

بستن http://www.modarair.com/news/اخبار/1394-05-27-18-40-37.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 412282     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: