نام شما:
ایمیل مقصد:

دانشگاه فردوسی مشهد در نظام رتبه‌بندی بین‌المللی  UI Green Word University Ranking دومین دانشگاه سبز کشور شد

دانشگاه فردوسی مشهد در نظام رتبه‌بندی بین‌المللی UI Green Word University Ranking دومین دانشگاه سبز کشور شد


گروه: اخبار و نگاه دانشگاه و دانشجو
تاریخ درج: 1395/10/15
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، در جدیدترین نتایج نظام رتبه‌بندی بین‌المللیUI Green Word University Rankingدانشگاه فردوسی مشهد پس از دانشگاه زنجان با کسب امتیاز 4484 و رتبه جهانی 238 به عنوان سبزترین دانشگاه کشور معرفی شده است.
 
نظام رتبه‌بندی «گرین متریک» که با هدف ترویج پایداری در آموزش عالی‏ اقدام به ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان بر اساس معیارها و شاخص‌های مرتبط با مسایل زیست‌محیطی در دانشگاه‌ها می‌نماید، فهرست 516 دانشگاه برتر جهان را در سال 2016 منتشر نموده است که از میان دانشگاه‌های ایران، سه دانشگاه زنجان، فردوسی مشهد و تهران در نتایج آن حضور دارند.
 
دانشگاه فردوسی مشهد با کسب رتبه 238، موفق به حضور در میان دانشگاه‌های برتر جهان شده است.
 
نظام تبه بندي جهاني دانشگاهي «گرين متريك» از شش شاخص كليدي " محيط زيست و زيرساخت"، "انرژي و تغييرات اقليمي"، "مديريت پسماند"، "آب"، "حمل و نقل"، و "آموزش" براي رتبه بندي مؤسسه ها استفاده مي كند.
 
این نظام با هدف ارائۀ چشم اندازي جامع از شرايط و سياست هاي مرتبط با محيط زيست و توسعۀ پايدار در دانشگاه هاي كشورهاي گوناگون راه اندازي شده است.
 
گرين متريك ابزاري براي جلب توجه مديران و سياست گذاران در محيط هاي دانشگاهي فراهم آورده و سالانه بيش از 10هزار مؤسسه توسط اين نظام رتبه بندي ارزيابي مي شوند كه فهرست ۵۰۰ مؤسسه برتر بر روي وب منتشر مي شود.
 
بر اساس اعلام روابط عمومي پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات ايران، براي آگاهي از جزئيات امتيازات در هر شاخص و دانشگاهاي برتر جهان به وبگاه  http://nema.irandoc.ac.ir/ مراجعه نماييد.

بستن http://www.modarair.com/news/اخبار-دانشگاه/1395-10-15-11-15-21.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 501605     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: