نام شما:
ایمیل مقصد:

باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا: اگر ما سیستمی داشته باشیم که اکثریت مردم آمریکا در رای‌گیری شرکت کنند که تنها محدود به ریاست جمهوری نشود، کنگره بسیار متفاوتی خواهیم داشت و سیاست‌های بسیار متفاوتی ایجاد خواهد شد.

باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا: اگر ما سیستمی داشته باشیم که اکثریت مردم آمریکا در رای‌گیری شرکت کنند که تنها محدود به ریاست جمهوری نشود، کنگره بسیار متفاوتی خواهیم داشت و سیاست‌های بسیار متفاوتی ایجاد خواهد شد.


گروه: اخبار، نگاه وتحولات بین المللی
تاریخ درج: 1395/8/18
نویسنده: مدیر سایت
تعداد بازدید: 0

گروه بین الملل: باراک اوباما با بیان اینکه اگر دونالد ترامپ به عنوان جانشین او در پست ریاست جمهوری سوگند یاد کند "عمیقا ناراحت" خواهد شد، بار دیگر تکرار کرد که این میلیاردر جمهوری‌خواه "تحت هیچ شرایطی لایق ریاست جمهوری نیست." باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با "ام‌.اس‌.ان‌.بی‌.سی" گفت: او (ترامپ) کسی است که تحت هیچ شرایطی مناسب پست ریاست جمهوری نیست. اگر او انتخاب شود، عمیقا ناامید خواهم شد آن هم نه به دلیل حرف‌هایی که به من خواهد زد بلکه به این دلیل که نگران آینده کشورم هستم.او افزود: در سخنان قبلی خودم گفتم که باید مراقب اختلاف‌نظرها میان جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها باشیم. زمانی که با جان‌ مک‌کین رقابت می‌کردم، گمان می‌کردم که ایده‌های او اشتباه است و باور داشتم که من می‌توانم رئیس‌جمهوری بهتری شوم.

اوباما تاکید کرد: ‌فکر نمی‌کنم که اگر جان مک‌کین رئیس‌جمهور می‌شد، استانداردهای اولیه شایستگی و هنجارهای اولیه قانون اساسی زیر پا گذاشته می‌شد. زمانی که میت رامنی رقیب من بود، با او سر سیاست‌های اقتصادی اختلاف‌نظر داشتم اما او اظهارنامه‌ مالیاتی خودش را منتشر کرد و من نگران این نبودم که او چه منافع اقتصادی ممکن است، کسب کند.رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه سخنانش گفت:‌ وقتی دونالد ترامپ می‌گفت که آماده است تا رئیس‌جمهور شود، گفت که خانواده‌اش قرار است کسب و کار او را اداره کنند. زمانی که او هر نوع منافع کسب و کاری که کسی نمی‌دانست چیست و پول آن از کجا آمده و به کجا می‌رود، مورد استفاده قرار داد، یک نوع رویکرد بی‌سابقه نسبت به عالی‌ترین مقام در این کشور ایجاد شد و همین مرا نگران کل کشورم می‌کند.اوباما تاکید کرد: خبر خوب این است که اکثر مردم آمریکا می‌دانند او مناسب ریاست جمهوری نیست. چالشی که ما همواره پیش رو داریم، این است که کسانی که رای‌ می‌دهند، بازتاب آرای اکثریت نیستند. اگر ما سیستمی داشته باشیم که اکثریت مردم آمریکا در رای‌گیری شرکت کنند که تنها محدود به ریاست جمهوری نشود، کنگره بسیار متفاوتی خواهیم داشت و سیاست‌های بسیار متفاوتی ایجاد خواهد شد.

اوباما همچنین درباره هیلاری کلینتون گفت که آمریکا فردی را دارد که یک "خدمتگزار برجسته" است و وظایفش را می‌داند و تجربیات خوبی دارد. در مقابل او، فردی قرار دارد که "دمدمی مزاج" است و مناسب این نیست که فرمانده کل قوا شود. او صلاحیت ندارد، هیچ چیز نمی‌داند و نگران این هم نیست که بخواهد اصول اولیه سیاست را یاد بگیرد. او خودش را فردی "قلدر" نشان داده که دوست دارد میان مردم تبعیض قائل شود؛ کسانی که شبیه او نیستند یا مخالف او هستند.

رهبر آمریکا تاکید کرد: زمانی که شما گزینه‌ای دارید که شجاع است، اگر کنار بنشینید غیر قابل پذیرش است. پیشرفت هرگز یک شبه ایجاد نمی‌شود. حقیقت این است که یک فرد هر چقدر هم که قوی باشد نمی‌تواند از این سمت همه چیز را به همه کس بدهد.

گروه بین الملل: باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از اظهارات دونالد ترامپ کاندیدای حزب جمهوری‌خواه که گفته در انتخابات ریاست جمهوری تقلب خواهد شد، از او خواسته از "ناله کردن" دست بردارد.اوباما سه شنبه ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر) گفت "بی سابقه" است که یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، قبل از انجام رای گیری از تقلب در آن سخن بگوید.رئیس جمهور آمریکا همچنین با اشاره به تمجیدهای دونالد ترامپ از ولادیمیر پوتین، "تملق گویی" کاندیدای جمهوری خواهان در مورد رئیس جمهور روسیه را بی سابقه توصیف کرد.

ترامپ دو روز پیش گفت که انتخابات در "مراکز رای‌گیری" و همچنین به دلیل رفتار "رسانه های ناراست"، "صد در صد همراه با تقلب است". این اولین بار نبود که این کاندیدای انتخابات در مورد تقلب در انتخابات گمانه زنی می کرد.او پیش از آن نیز در توییتر خود نوشته بود: "انتخابات به دلیل کار رسانه های ناراست و اهل تحریف که برای پیروزی کلینتون بدکردار فشار می آورند - و همچنین در بسیاری از مراکز رای گیری - همراه با تقلب است. غم انگیز است."

این قبیل اظهارات دونالد ترامپ با واکنش های گسترده ای مواجه شده و حتی پل رایان رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان از او به خاطر زیر سوال بردن اعتبار فرآیند انتخاباتی انتقاد کرده است.باراک اوباما روز سه شنبه در یک کنفرانس مشترک خبری با ماتئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا در محوطه کاخ سفید گفت که ادعاهای دونالد ترامپ در مورد تقلب انتخاباتی "بر واقعیت استوار نیست."

او گفت: "من به آقای ترامپ توصیه می کنم دست از ناله کردن بردارد و سعی کند برای جلب رای مردم دلیل و منطق بیاورد."او افزود: "اگر حتی پیش از پایان بازی (انتخابات) شروع به ناله و شکایت کنید، نشان می دهد سرسختی و قدرت رهبری لازم برای رئیس جمهور شدن را ندارید.""اگر هر بار که اوضاعتان بد می شود و عقب می افتید، شروع به مقصر دانستن دیگران کنید، در آن صورت خمیرمایه لازم برای اشغال این پست را ندارید."

اوباما در مورد تمجیدهای نامزد جمهوری خواهان از ولادیمیر پوتین گفت: "ادامه تملق گویی از پوتین و تا این اندازه الگو گرفتن از پوتین در زمینه سیاست ها و رویکرد به مسائل سیاسی بی سابقه است."دونالد ترامپ یک روز پیشتر گفته بود اگر انتخاب شود ممکن است پیش از شروع کار از روسیه بازدید کند.

او در یک مصاحبه رادیویی گفت: "اگر در انتخابات ۸ نوامبر برنده شوم، پیش بینی می کنم پیش از شروع کار دولتم با پوتین ملاقات کنم و از روسیه بازدید کنم."مناظره سوم دونالد ترامپ با هیلاری کلینتون از حزب دمکرات روز چهارشنبه در شهر لاس وگاس انجام خواهد شد.

خانم کلینتون درحالی برای این مناظره آماده می شود که براساس نظرسنجی دانشگاه مانموت ۷ درصد از رقیب جلوست.میزان حمایت از خانم کلینتون در این نظرسنجی ۴۷ درصد، از دونالد ترامپ ۴۰ درصد و از گری جانسون نامزد حزب لیبرتارین ۷ درصد است.ترامپ علاوه بر نظرسنجی های ملی، در نظرسنجی بسیاری از ایالت سرنوشت ساز هم از رقیب خود هیلاری کلینتون عقب افتاده است.انتخابات آمریکا کمتر از سه هفته دیگر برگزار خواهد شد، اما رای گیری غیابی با پست از مدتی پیش شروع شده است

بستن http://www.modarair.com/news/اخبار-بین-المللی/1395-08-18-21-54-26.html
مطالب مرتبطمطالب مرتبط:
بازديد کل : 498402     
تمام حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به سايت بنياد مدارا و تدبير مردم ایران ( تأسیس: سال 1384 ) می باشد.
نام شما:
ایمیل مقصد: